Wpis z mikrobloga

VRowe Mirki, ostatnimi czasy intensywnie myślę nad questem 2. Byłby to mój pierwszy vr, kilka lat temu miałem możliwość pobawienia się HTC vive na jednym czy drugim evencie. Motion sickness nie mam. Na kwadracie pc z rtx2070 super i siec 5ghz mam. Cały czas mam jednak z tyłu głowy obawę, że może to skończyć jako gadzet w szufladzie za 350 eur. Naprawdę to taki gamechanger? Napiszcie Mirki swoje pierwsze wrażenia i co Was kupiło, że nie poszedł quest do szuflady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#quest2 #oculus
  • 17
@dbrs: mam jedynie PSVR wiec tylko mogę na tym przykładzie się oprzeć. Fakt faktem, że ostatnio częściej go nie odpalam, niż odpalam, ale jednak potrafi cię to przenieść do „innej rzeczywistości”. Chcesz komuś przyłożyć z prawego sierpowego? No problem. Odrąbać głowę? Tez w sumie bez problemu. Odpocząć przy muzyce? Masz Beat Saber. Można by tak długo wymieniać.
Sam planuję kupić Oculusa, ale po wyjście 3’ki, kiedys…
u mnie poszedł do szuflady, głównie przez to że mam słaby komputer a natywne gry (poza kilkoma wyjątkami: onward, in death, bs, i expcect you to die, filmy na yt 12k, thrill of the fight) nie porażają
@dbrs: Mam PC do grania (żaden potwór ale umożliwia komfortowe granie w FHD w nowe tytuły) i Oculusa.
Złapałem się na tym, że PC odpalam tylko do pracy i przeglądania wykopu, bo nie chce mi się siadać do żadnego "poważnego" tytułu.
A w Oculusie - cyk 15 minut, dwa utwory w Beat Saber. Trochę się poruszam, odkładam i idę robić inne rzeczy. Albo obejrzę sobie film 360* z przelotu śmigłowca nad
@dbrs: U mnie Oculus od dwóch tygodni jest i póki co codziennie jest w użyciu. Ja codziennie Beat Sabera cisnę, niebieski kilka gierek już grał, obojgu nam się podoba i oboje planujemy kolejne gry kupować (ale czekamy na promocje xD)
@dbrs: Kupuj bezpośrednio od Oculusa, jak Ci się nie sprawdzi to najwyżej odsprzedasz na olxie za niewiele niższą cenę ;)

Doświadczenie jest na tyle wyjątkowe, że moim zdaniem warto mieć takie urządzenie pod ręką. Zwłaszcza teraz kiedy wyszła wersja 128GB w cenie 64GB. Możesz też poczekać miesiąc na ogłoszenie wersji PRO ale jeśli ważna jest dla Ciebie cena to chyba w najbliższym czasie dużo się nie zmieni (skoro wypuścili nową odsłonę
częściej go nie odpalam, niż odpalam, ale jednak potrafi cię to przenieść do „innej rzeczywistości”


@dbrs: @upadly: potwierdzam. Generalnie nie jestem graczem ale jeśli chodzi o vr to niby się ciśnie w to jak w inne gry ale jak dla mnie jak już w coś się gra to jest to zupełnie inny wymiar grania i doświadczenia!
A ten oculus chyba sporo lepiej graficznie wypada także jak możesz pozwolić sobie na
@Zaff: Często dają 30% off kupon lub 10$ również kupon, tak tylko mówię bo mnie też tak średnio raz na miesiąc kuszą zakupem :D w tym już dostałem i będę próbował swoich sił w ping pongu - Eleven Table Tennis VR. Ponoć świetne doświadczenie + możliwość wspinania się po drabince rankingowej
@miciek335: te kupony dają na jakieś niszowe tytuły czy można tak wyrwać np Beat Sabre, table tenis lub minigolf? Pytam bo akurat te planuje właśnie kupić :)

Na razie dostałem tylko na jakiegoś dwupaka z tenisem i kręglami, co do których mam wątpliwości.