Wpis z mikrobloga

@Darth_Gohan: no bo jakby nie patrzeć motocyklista był na głównej. To że nie jechał przepisowo to już inna sprawa.

Na filmiku przejazd przez skrzyżowanie zajmuje mu około 2 sekund. Kadr obejmuje jakieś 54 metry wg luźnych obliczeń w google maps. Daje nam to 27 m/s czyli koło 100 km/h (a i tak pewnie hamował). Przed skrzyżowaniem jest znak z ograniczeniem do 70. Matematykę zostawiam wam ( ͡° ͜ʖ ͡
@Domciu jasne. Zawsze powinieneś się spodziewać niespodziewanego ale bez jaj.

Są sytuację których nie jesteś w stanie przewidzieć, a według polskiego prawa powinieneś. Przecież jak ktoś jedzie pod prąd ulica jesnokierunkowa, aty ruszysz to dostaniesz wspolwinne, jak nie całkowita jak ktoś będzie miał dobra papugę.

To jest kpina. Typ #!$%@? sporo ponad limit gość nie wyjechał mu tuz przed maskę. Marna szansa żebg się spodziewać motocykla i jeszcze go go zauważyć.
@Darth_Gohan no takie mamy prawo. Dobre czy nie dobre, to w tym wypadku nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Punto wymusiło i tyle jeśli chodzi o prawo. Może gdyby motocyklista przeżył to dostał by mandat za przekroczenie prędkości. Teraz nie dostanie. Z doświadczenia wiem, że kierowcy takich gruzów lubią podobne akcje odwalić. Jak np. dziś chamowanie prawie do zera na lewoskręcie z Piłsudskiego w Orląt Lwowskich w środku skrzyżowania. Przed typem nic, a
@R2D2_z_Sosnowca: Co Ty mi chcesz gościu zarzucić? ;)
Jeżdżę autem na co dzień i mam do czynienia z wieloma sytuacjami na drodze. Zgodzę się, że nie da się nigdy w 100% przewidzieć co zrobi inny kierowca, jak się zachowa itd., ale jazdy autem nie można traktować jak przejażdżkę rowerem po lesie. Jeden mały szczegół, zły ruch lub decyzja może nieść ze sobą ogromne konsekwencje.

@Rad-X: @rosomak94: Z tego co
@Viking- no ma znaczenie. Jak dostaniesz wspolwinne jeszcze będziesz miał wyrok za spowodowanie śmierci nieumyślnie. Trafi się sędzia i nie da ci zawiasów i jesteś w dupie.

Albo nawet dostaniesz wspolwinne i tracisz robotę bo masz wyrok w papierach a w robocie go mieć nie możesz.

@Domciu człowiek generalnie nie jest stworzony do oceniania dobrze prędkości.

Dwa to wygląda jakby motor mógł wyprzedzać auto które widać za nim na nagraniu. Do tego