Wpis z mikrobloga

Może ktoś coś pomoże?
Jakoś tydzień temu ot tak mój zasilacz od komputera odmówił posłuszeństwa, byłem zmuszony kupić nowy. Podpiąłem go dziś rano i poklikałem pare minut i go wyłączyłem zdawało się wszystko Ok. Wieczorem odpaliłem komputer i po paru sekundach się wyłączył. Następna próba i taka sama sytuacja tez się wyłączył. Odpisałem dysk i podziałał trochę dłużej ale tez się wyłączył no i niestety później się już nie włączył wcale… robiłem paperclip test i niestety nie odpala się wentylator. Kolejny zasilacz zepsuty? Spróbuje oddać na gwarancje ale pytanie co może być tego przyczyna?
Dodam jeszcze, że od dłuższego czasu jak nie włączałem przez chwile komputera to podczas uruchamiania i przez pare minut było dziwne buczenie, które z czasem przestawało tak jakby od zimna? Może z obudowa coś zawiązane ale nie wiem. Dzisiaj wieczorem też to samo było. Myślałem, że to przez zasilacz ale wychodzi na to, że nie. #komputery
  • 17
  • Odpowiedz
@Barstuk: Może najpierw zasadnicze pytanie.
Co to są za zasilacze?

A potem może spróbować odpalić oba te zasilacze na krótko za pomocą spinacza biurowego?
We wtyczce ATX 24 pin zrobić zwarcie zielonego przewodu z czarnym?

Jak będą pracować poza sprzętem, to powinno być w porządku.
  • Odpowiedz
MSI mpg A750GF


@Barstuk: Aha, no tak - zapomniałem, że te nowsze modele zasilaczy nie mają kolorowych przewodów.

Celem uruchomienia zasilacza, trzeba na wtyczce 24 pinowej zewrzeć zielony pin o oznaczeniu PS ON, z jakimkolwiek czarnym - czyli do masy.

Tutaj jest pinout wtyczki 24 pinowej

Btw. widziałem twoje powyższe wiadomości - i tutaj jesteś pewien, że dobrze wykonałeś zworę?
Jeśli tak to jest problem.
maniek50005 - > MSI mpg A750GF

@Barstuk: Aha, no tak - zapomniałem, że te nowsze m...

źródło: comment_1631838719SaX1gw52iEzy8PM7FTKfFD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@cerbera: Wiesz może coś z tym być bo przeprowadziłem się dosłownie tydzień temu i zaraz na starcie ten zasilacz padł a teraz ten drugi ale nie wiem
  • Odpowiedz
@cerbera: Tak tylko jeszcze dla pewności zapytam - bo czytając odpowiedzi nie mam takiej pewności.

Próbowałeś odpalać zasilacze na krótko - gdy te są całkowicie odłączone od podzespołów komputera?
  • Odpowiedz
@Barstuk: zabrzmi debilnie ale dobrze byłoby zrobić reset CMOS i pożonglować trochę RAMami (płyty główne mają głupi zwyczaj #!$%@? raz na kilka lat z powodu pamięci, nwm czemu). Jeśli sposoby powyższe i mój nie pomogą to faktycznie słabo... Czyżby płyta? Zawołaj jak się wyjaśni.
  • Odpowiedz
@wilku1984: @cerbera: @maniek50005: Dzisiaj rano włączyłem zasilacz osobno za pomocą agrafki co wczoraj w nocy nie działało(upewniałem się wtedy kilka razy no chyba, że już naprawdę na tyle ślepy byłem, agrafka została na noc wpięta bez zasilania oczywiście więc rano tylko podłączyłem zasilanie i się zaczął kręcić). Podpiąłem wszystko z komputera pod zasilacz, przerzuciłem ramy slotami i komputer się poprawnie uruchomił, włączyłem jakąś gierkę na 15 minut i śmigał
  • Odpowiedz