Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że sejm zaostrza ustawę #handelwniedziele poprzez fikołka z usługami pocztowymi, więc nie wiadomo, co będzie z #zabka, a taka sieć #kocyk hula sobie co niedzielę, w dodatku całodobowo, bez żadnych paczek i listów? Kocyk przy Karmelickiej ma pełną spożywkę, łącznie ze świeżym mięsem i wędlinami, jest regularnym marketem a nie monopolowym. Czy jakiś Mirek pracuje/pracował w Kocyku i może napisać, w jaki sposób sieć obchodzi przepisy?
#krakow
  • 15
  • Odpowiedz
@caramilla: u mnie w niedziele tak samo, hula sobie spozywczak z sieci lewiatan, z miasta obok przyejzdzaja po zakupy, bo to jeden z nielicznych czynnych sklepow, podejrzewam, ze sekret tkwi w tym, ze pracuje tam sam walsciciel z zona (tp wiem na pewno) i jakies tam corki, babcie, szwagrowe itp (tych nie kojarze z twarzy, zakaldam ze rodzina)
  • Odpowiedz
@caramilla: U mnie to samo, Delikatesy Centrum są otwarte w niedzielę od 8 do 19 chyba. I normalnie mają osobę która piecze bułki, sprzedaje wędlinę, stoi na kasie...
  • Odpowiedz
@caramilla: nie każde miasto jest turystyczne. Pewnie mogą uzasadnić lokalizacja. Ale już Biedronka gdzies na czerwonych makach by miała ciężko udowodnić, że sprzedają w niedzielę pamiątki dla turystów.( ͡° ͜ʖ ͡°) mozliwe, ze właściciel ma znajomości gdzie trzeba i wszyscy przymykają na to oko, gdyż w tym kraju kolesiostwo i nepotyzm wysysa się z mlekiem matki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@caramilla w niektorych sklepach pracownicy mają jakąś mala część udziałów przez co w świetle praw są współwłaścicielami więc mogą pracować w niedzielę. Fikołki z uslugami pocztowymi zmienia się na fikołki ze sklepami rybnymi. Nowe przepisy umożliwiają sklepom bycie otwartymi w niedzielę gdy odbierają i/lub sprzedają ryby.
  • Odpowiedz
@kozabonzo: każdy hipermarket ma świeże ryby, każdy większy market też. Kocyk ma tylko koreczki śledziowe i wędzoną makrelę :D Możliwe, że każdy nowy Ukrainiec staje się udziałowcem? To byłby hit ;)
  • Odpowiedz
@caramilla dlatego dla mnie zakaz handlu to propaganda rządzących, chcą przypodobać się Solidarności, która jest odpowiedzialna za pomysł tej ustawy, a dodatkowo zyskać/utrzymać wyborców i mieć sztame z kościołem. Mogą mówić, że za "peło" to musieliście #!$%@?ć w niedziele za gówno pieniądze, a teraz macie wolne niedziele i 3k minimalnej
  • Odpowiedz