Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Szukam jakiegoś SciFi do czytania w stylu "poważnego" Lema (Pirx, Niezwyciężony, Głos Pana, itp.) bądź też kosmicznego Dukaja (jak to opowiadanie o wraku który tworzył sztukę albo ta książka od Dukaizmów ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
#ksiazki #scifi #lem #dukaj #beletrystyka
  • 16
@GaiusBaltar: Diunę czytałem kiedyś tylko pierwszą i Imperatora. Dzięki za przypomnienie. Jeśli chodzi o Asimowa to zmęczył mnie początek Fundacji no ale spróbuję się jeszcze przemóc.

@smierdakow: dzięki, zapowiada się interesująco. Pewnie wyląduje na półce.
@isea: W sumie czytanie Dune nie po kolei może kompletnie pogubić człowieka - God Emperor po przejściu poprzednich książek nabiera więcej sensu.

Co do Asimova - tutaj można zacząć od jego krótkich opowiadań, bodajże wydanych zbiorczo w "I Robot". Fundacja - choć mi dobrze podeszła, może być ciężka.
Mirki i Mirabelki! Szukam jakiegoś SciFi do czytania w stylu "poważnego" Lema (Pirx, Niezwyciężony, Głos Pana, itp.) bądź też kosmicznego Dukaja (jak to opowiadanie o wraku który tworzył sztukę albo ta książka od Dukaizmów ( ͡° ͜ʖ ͡°) )


@isea: Klasycznie: "Ślepowidzenie" Wattsa.
@bungaBunga: dzięki to już kolejny komentarz wskazujący na ten tytuł. Wygląda więc na to że jeszcze w tym tygodniu będę miał go w rękach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@isea: Dobre hard space sf bez ciaglych strzelan laserkiem, to A. Reynolds i przede wszystki Przestrzen objawienia, Cawdron glownie pisze o pierwszym kontakcie i miewa ciekawe pomysly, ale to tylko w j. ang.
Pojedyncze sztuki do sprawdzenia to: Dzien tryfidow, Wojna swiatow, Lemowski moze byc Robot - Snerga, bardzo polecam.