Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pisałem że wypożyczyłem RC520 z deca i był to mój pierwszy raz na szosie.
Wczoraj dostałem info że rowerek jest gotowy do odbioru więc 'czekając na sobotę' #pdk rozglądam się za akcesoriami.
Macie do polecenia jakąś porządną lampkę przednią? Obecnie mam Prox Crater w swoim zwykłym rowerze ale jego mocowanie chyba nie obejmie kierownicy bo jakaś taka gruba mi się wydawała.

Jak zabezpieczacie swoje szosy? Mini ulock? łańcuch? czujne oko? Temat stary jak świat, złodziejom ręcę przy dupie ucinać, ale szkoda stracić rower. Szukam czegoś żeby w razie co na stacji zapiąć albo pod sklepem.

Zabezpieczaliście lakier naklejkami pod pancerze i łancuch?

Zapraszam do dyskusji :)

#rower #triban #szosa #wykoptribanclub
  • 9
@mafias: lampka prox aero 3/convoy(ale ten to juz ma kompletnie beznadziejne mocowanie). Zabezpieczenie? Najcieńszy łańcuszek albo nic. Jak ktos chce to i tak ukradnie, a wiekszosc twoich wyjazdow bedzie pewnie taka, ze wsiądziesz na rower pod domem i zejdziesz z niego pod domem. Taki fajny sposob na wykopie zobaczylem. Jak zostawiasz pod sklepem rower to wrzucasz na najcięższe blaty, zlodziej nie ujedzie za daleko o ile w ogole ruszy, z rowerem
@mafias: pamietaaj ze masz quick realease na kołach więc warto by tez koła zabezpieczyć przed kradzieżą, sam myślałem a małym ulocku + linka 10mm ale zdecydowalem sie na BRAK zapięcia i nigdy nie zostawianie roweru poza dom/praca :)

p.s tak samo zrobiłem najpierw rent 520 a pozniej zakup 500 :D
@mafias: Nie zostawiam nigdzie roweru nie używam jako transportu po mieście. Na trasy mam Abusa Combiflexa ale to raczej ochrona przed złapaniem i ucieczką pod sklepem, a nie solidne zabezpieczenie.