Wpis z mikrobloga

Kilka informacji o wprowadzonych powiadomieniach, tak żeby oszczędzić ciągłego odpowiadania :)

Czy powiadomienia będą u mnie działać?

Powiadomienia działają w Chrome (Win, Mac, Linux), Firefox(Win, Mac, Linux), Safari (Mac) i podobno w IE (Win7+) - najlepiej oczywiście w najnowszych wersjach.

U mnie nie pojawiło się pytanie czy zgadzam się na powiadomienia!?!

Pytanie o zgodę na wyświetlanie powiadomień pojawi się po pierwszym kilknięciu w ikonę powiadomień (kopertę).

Zamknąłem Wykop i powiadomienia się nie wyświetlają!

A to błąd, bo żeby powiadomienia mogły działać, musimy mieć otwarty w przeglądarce Wykop (nie koniecznie jako aktywną kartę).

Dlaczego na powiadomienia trzeba tak długo czekać?

Ponieważ pojawiają się razem z odświeżeniem liczby powiadomień na stronie. Nie są pobieranie "na żywo".

Dostałem 4 powiadomienia a pojawiło się tylko jedno okno

W powiadomieniach na pulpicie wyświetlamy tylko ostatnią informacje, tak żeby po odświeżeniu nie pojawiło ich się nagle kilka - mógłby się ktoś przestraszyć ;)

Co się dzieje jak kliknę w powiadomienie?

Chrome otworzy nam nową kartę z danym wpisem/znaleziskiem/konwersacją i pokaże okno przeglądarki - bo może.

FF otworzy nam nową kartę j.w. ale nie pokaże okna przeglądarki (jeśli nie jest aktywna) - bo nie może :/ (tak wiem, że to denerwujące)

Safari rozwinie listę powiadomień i pokaże nam okno przeglądarki - bo więcej już nie może...

IE tutaj lepiej nic nie klikajcie ;)

Jak zrezygnować z powiadomień?

Można je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.

A o Operze jak zwykle każdy zapomina :/

Opera nie obsługuje powiadomień. Ale jak dorośnie to tam też zaczną działąć... Chyba :)

#wykop #changelog #powiadomienia
  • 21
  • Odpowiedz
@Wiceps: Albo klikasz na ikonkę kuli ziemskiej w pasku adresu -> more information -> zakładka Permissions - tu masz ustawienia dla danej domeny

albo

Jest spoko manager ustawień dla wszystkich stron - wpisz w pasku adresu

about:permissions
  • Odpowiedz