Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 423
@cheeseandonion: ja np dwa lata już nie jem mięsa, z wyboru, a nigdy nie zrozumiem jak można torturować zwierzęta zmieniając im dietę na vege xD mam swoją jaszczurkę którą regularnie karmię żywym pokarmem i jakoś z tym nie mam problemu, to czemu wege terroryści z tym problem mają? Mam wrażenie że nie wiedzą jaka jest natura tych zwierząt. Oni chyba w ogóle w naturę nie wierzą (ʘʘ)
@kaitek666: Tu nie chodzi o zwierzęta, tylko o propagandę. Jeśli uda się wykazać, że psy mogą być weganami "z wyboru" to dochodzi argument to "naturalnym roślinożerstwie ludzi" (bo, że niby ludzie, podobnie jak psy są wszystkożerni - w przeciwieństiwe do kotów. )
brak w takiej diecie witaminy B12, która naturalnie występuje tylko w produktach zwierzęcych


@MirkobIog: jest jeden wyjątek - owoce rokitnika są naturalnym źródłem B12 dla wegan. Ale witamina nie jest produktem rośliny tylko bakterii żyjących na skórce owocu, a jej ilość jest mocno zmienna.
@cheeseandonion: W ogóle co to niby jest 'mój pies'? Przepraszam bardzo, spytałaś swojego psa o zgodę na przetrzymywanie go w swoim domu? Wyrażał kiedykolwiek chęć spędzania swojego życia z tobą? Jeśli nie, to ta relacja jest przemocowa i powinnaś się natychmiast skończyć