Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? czym się zając w tym kraju żeby nie wegetować xD Czy serio te 4k netto na rękę to jest coś czego nie może dostać osoba z wyższym wykształceniem świeżo po studiach? XD Jakby co nie mam problemu z tym, że mnie nigdzie nie zapraszają na rozmowy, tylko z tym co na tych rozmowach już się dzieje xD Na #!$%@? mi się było uczyć jak znajomy po zawodówce dostał robotę na państwówce za taką kasę jakiej mi nawet nie proponowali #pracbaza #zalesie #jakzyc #przegryw
  • 20
@BrakWolnegoLoginu: każdy z wyższym nie będzie przecież zakasywał rękawów żeby fizycznie w gównie mieszać
niezależnie od tego czy więcej zarobi

ja po informatyce właśnie zawodowe robię, bo już tymi ściemami #15k żygam
a już nawet nie o hajs chodzi, tylko o to z jakimi #!$%@? ma się do czynienia zawodowo

problem a jednocześnie barierę stanowi płynność posługiwania się zagranicznym językiem
@Arielx: Mechanika i Budowa Maszyn, zaczynam ostatni rok ale tkwię metalnie w takiej #!$%@?, że ciężko to sobie wyobrazić XD

@Dibhala: wyobraź sobie, że mogę schować honor do kieszeni i pójść pracować jako pracownik fizyczny i praktycznie dalej to samo, składałem nawet papiery tam gdzie znajomy i na rozmowie wprost mi powiedzieli, że ludzie z wyższym tutaj niet
@BrakWolnegoLoginu: ja sobie potrafię wyobrazić
po studiach to sobie nawet za dużo wyobrażałem

nie dziwi podejście, bo jest tak jak napisałem wcześniej
ci z wyższym to w gównie mieszać nie będą
a w przełożeniu na proste, jakby kto nie zrozumiał, robotą fizyczną sobie rączek kalać nie będą
do roboty to trzeba tych co mają #!$%@?ć, a - no cóż, w 2 przypadkach na 3 - ci po studiach to dwie lewe
@BrakWolnegoLoginu: Koleżanka która siedzi na sekretariacie i się nudzi zarabia więcej niż ja, bo na moje stanowisko nie ma budżetu. No i ona ma normowany czas pracy a ja nienormowany. A moje działania sprawiają że firma oszczędziła do tej pory kilkanaście tysięcy. I mają to w dupie.
W poprzedniej pracy przez cały okres prowadzenia kontraktów zaoszczędziłem 120k pln, bo tyle zostało mi w budżecie. Nie dostałem z tego ani grosza.
Januszexy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@euklides: U mnie polska A ale miejscowość do 35k to na początek zaraz po studiach dostałem 3.5 brutto a zaraz będę walczyć o przynajmniej 4.2 brutto, na fakt że nie wydaje na paliwo a do pracy mam 5 minut rowerem to nie jest źle a z czasem może będę mógł walczyć o troszkę więcej.
@algus to ja pisałem o netto. Pierwsze lata pracy jeszcze na studiach. To za najniższą prawie, trochę więcej od sprzątaczki. Tego okresu na studiach i pracy bardzo nie liczę bo tutaj akurat pracodawca szedł mi na rękę. Bo miałem praktycznie nienormowany czas pracy. Norma godzin w miesiącu miała być zrobiona :) jak nie dałem rady w jednym to albo nadrabiałem w drugim albo urlop. Czyli w sumie to 4k to tak po
Absolwent MiBM PW here. Pracowałem w wawie za 3,6 netto jako konstruktor. Po roku chciałem zmienić prace i szukałem innej pracy jako konstruktor, jak usłyszeli w HR ze chce 4,5 netto bo mam rok doświadczenia już to nikt mnie nie zaprosił na rozmowę techniczna nawet. Aktualnie od 4 miesięcy programuje i powoli łapie pierwsza prace :)