Wpis z mikrobloga

@Kaczorra: no i po co w tym przypadku normalnemu człowiekowi dodatkowe gniazdko? TV+dekoder+mi box+konsola i to wszystko w jednym miejscu podłączasz. Jak odpalasz dekoder to box i konsola są wyłączone. Ciągle działają max 2 urządzenia. Sam się bałem, że mi braknie gniazdek, bo nic nie zmieniałem od stanu deweloperskiego, a na wykopie straszyli. Teraz i tak mam za dużo. Nie wiem co ludzie podłączają do prądu xD
@NightRock: Dawno nie widziałem, ale pod tym wpisem pasuje:

BEZPIECZNIK TOPIKOWY:
Ten mały piździelec to niedoceniany bohater każdej instalacji elektrycznej. Ratuje dupę każdego #!$%@? gówna podłączonego do gniazdka albo wkręconego w klosz przed #!$%@? mózgowym jego właściciela. Często zdarza się że jakiś pawian wpadnie na genialny pomysł: „Czemu by nie podłączyć wszystkich urządzeń w domu do jednego gniazdka. W końcu po co są #!$%@? listwy rozdzielające?”. Niestety nie ma #!$%@?, żeby
Pobierz
źródło: comment_1632511948D8RfQg7ySolu8jP3mlZ8JA.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NightRock: Jaka jest różnica między tym a podłączeniem wszystkich tych rzeczy do jednej listwy i ją dopiero do kontaktu?

@nieznane_wody: niewielka. Estetyka no i listwa jednak stabilniejsza jak to przez przypadek ruszysz. Można argumentować, że te złodziejki to często badziewie, ale tanie listwy tak samo.
Przy takich połączeniach jest ważne, by do jednej listwy/złodziejki nie ma podłączać urządzeń o łącznej mocy większej niż wytrzyma, ale w przypadku OPa to wiele
nie zaleca się podłączania złodziejki do złodziejki ani przedłużacza do przedłużacza.


@blinxdxb: to nie problem, póki pilnujesz natężenia. Problem z listwą do listwy czy złodziejką do złodziejki może polegać na tym, że często one nie mają żadnego bezpiecznika i jednocześnie nie wytrzymują takich natężeń jak instalacja w ścianie (nie mówiąc już o tym, że chińszczyzna często ma "optymistyczną" specyfikację). Dlatego podłączając jedne do drugich możesz znaleźć się w sytuacji gdy przez
@HetmanPolnyKoronny: prawda, ale właśnie dlatego się nie zaleca, bo Kowalski nie wie co ma jakie wartości. Ja mieszkam w kraju, który był kolonia brytyjska wiec mam bezpieczniki we wtyczkach, listwach i gniazdkach a nawet tu w instrukcji każdego przedłużacza jest napisane, żeby nie podłączać jednego do drugiego.
@NightRock: Ale cienias, ja mam do jednego gniazdka przedłużaczem z Ikei podłączone: kino domowe, telewizor, router, PS4, dekoder, zasilacz LED 100W, Raspberry Pi, dysk sieciowy NAS
xD

wygląda źle ale wytrzyma bez problemu. Ja w starym wynajmowanym mieszkaniu miałem na instalacji aluminiowej z połowy lat 70 na jednym gniazdku: 4 PC, 3 monitory, telewizor, 2x zestaw głośnikowy, 2x router, GPON, kamerkę IP, PS3, 2 lampki i działało bez problemu, bo wszystko
tak też bywa, ale jeśli będziesz miał kiedyś wpływ, to bierz dużo gniazdek wszędzie ;)


@Kaczorra: kurła. Miałem tak samo jak OP w wynajmowanym mieszkaniu, więc w swoim dałem dużo gniazdek jak sugerujesz. I mam za dużo teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ze 3 są nieużywane, więc trzeba to jeszcze robić z głową i dać dużo tam, gdzie się ich będzie używało/gdzie się spędza dużo czasu (kuchnia,