Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim!
Piątek, piąteczek, a więc w nawiązaniu do poprzedniego wpisu czas pokazać co mam w porftelu funduszy inwestycyjnych.
Od sierpnia br zakupiłem 7 funduszy i są to (nazwa | kwota zakupu):


Początkowo, jak rasowy giełdowy wyjadacz, przy wyborze funduszy kierowałem się wyłącznie jak najniższa kwotą wejścia, stąd tyle Investorów xD Zostawie sobie max 3, prawdopodobnie połączę Obligacji z Dochodowym, ale to dopiero jak skończę kompletowanie funduszy.

Ważnym dla mnie jest to, żeby nie było żadnych dodatkowych opłat poza management fee. Opłaty za sukces uważam za bezpodstawne, bo psim obowiązkiem, jak i najlepszą teklamą danego TFI jest osiągać jak najlepsze wyniki.

W przyszłym tygodniu wypłata, więc planuję zakupić, w kwocie 200 zł (najniższa wejściowa):


Pozostałe fundusze, jakimi jestem zainteresowany i prawdopodobnie do grudnia zakupię, to:


i takim porfelem, po wcześniej wspomnianej konwersji, będę chciał się bawić przez najbliższe miesiące. Pewnie wstępnie wyrównam do 200 zł każdy fundusz a później już będzie zasilanie każdego funduszu równą kwotą.

Wynik na tydzień 38/2021: 598,98 / 600 zł


Strata spowodowana poniedziałkowymi spadkami na rynkach (evergrande), i tak jestam zaszkoczony szybkością odbudowy :)

#inwestycje #funduszeinwestycyjne #oszczedzanie , trochę #gielda
  • 11
Zostawie sobie max 3, prawdopodobnie połączę Obligacji z Dochodowym


@surveyorONboard: Ale że przelejesz z Obligacji na Dochodowy, czy z Dochodowego na Obligacji? Ogólnie dobór funduszy nie wygląda "na oko" źle. Trochę szkoda, że w informacjach Investors nie rozbija na osobne pozycje obligacji Skarbu Państwa i te gwarantowane przez SP, tylko łączy je w jedno - to jednak jest różnica czy kupują od BFG czy od SP.

Czy poza TFI rozważasz jakieś
@Filipterka25:
Prawdopodobnie z Dochodowego w Obligacji, ale poczekam z 2-3 miesiące jak będa się zachowywały :)
Póki co mam wydatki związane z zakupem mieszkania."Na prostą" wyjdę prawdopodobnie w II połowie przyszłego roku, więc jeszcze sporo czasu na znalezienie czegoś, co mnie zainteresuje, ale zastanawiam się nad:
- nadpłata kredytu hipotecznego, co da mi "niewidoczny" zysk 3% rocznie i jednocześnie poprawi zdolność
- dywidendy, ale tutaj muszę pogłebyć wiedzę i podejść bardziej