Wpis z mikrobloga

Miruny,
nie jestem biegły z hydrauliki, ale wydaje mi się, że mogę zaoszczędzić trochę grosza robiąc to samemu. Zacięła mi się pompa, zdemontowałem, ledwo popuścił wirnik, ale dało radę. Po ponownym montażu zaczęło mi cieknąć w miejscu numer 4, a go nie ruszałem. Widać osad i korozję zaworka poniżej, więc zakładam, że coś tam już się działo, a ja poruszałem i popuściło już grubiej. Tak więc moje pytanie, co wymienić i jak się zabrać do tego, żeby nie zapowietrzyć układu. Czy nr 4 to jest po prostu trójnik z miejscem na termometr czy coś innego, bo szukałem takiego a nie mogę znaleźć. Czy może wystarczy jakąś uszczelkę w środku wymienić? Czy ten trójnik zdemontuję odkręcając nakrętki z prawej, lewej i pod spodem? Czy trzeba zdjąć zawór z pompą? U góry belka zasilania, belka powrotu na dole. Z góry dziękuję za pomoc.

#hydraulika #dom #kiciochpyta
Pobierz kthxb - Miruny,
nie jestem biegły z hydrauliki, ale wydaje mi się, że mogę zaoszczęd...
źródło: comment_1632514382qmRZGReHJB0W5awb4zjQUH.jpg
  • 8
Czy nr 4 to jest po prostu trójnik z miejscem na termometr czy coś innego, bo szukałem takiego a nie mogę znaleźć


@kthxb: pewien nie jestem, ale to na 90% jest trójnik, tyle że ze śrubunkami i to z 3 stron, do tego cholernie wąski. Raczej jedyna opcja to rozebrać i wymienić uszczelnienia tam gdzie są, oczyścić ewentualne powierzchnie jeśli jest uszczelnienie kula stożek na gołym metalu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kthxb: nr 7 i 8 to odpowietrzniki, Zakręć co możesz i sprawdź rodzaj uszczelnienia jak już to wyjmiesz.

Nie wygląda mi to na zwykły trójnik, ten element na górze też musi do czegoś służyć, zwłaszcza że masz obok na zasileniu mieszacz.
@kthxb: To jest zwykły trójnik w miejscem na pochwę termometru.
Wystarczy wymienić uszczelkę w miejscu 4. Żeby to zrobić, to zamykasz zawory 1 i 2, a potem spuszczasz cisnienie (nie całą wodę, tylko samo ciśnienie) na obu belkach do zera, np na odpowietrznikach lub zaworach spustowych. Jak nie boisz sie niewielkiego strumienia wody, to możesz poprzedni punkt pominąć.
Potem luzujesz śrubunek 4 i ten górny między 3 i 8 oraz obejmy
Pobierz janznetu - @kthxb: To jest zwykły trójnik w miejscem na pochwę termometru.
Wystarczy...
źródło: comment_1632576507jt6Rbo8w6sXW55fCJJnbnG.jpg
@janznetu: Dziękuję bardzo. A potem w jakiej kolejności to wszystko otwierać i odpowietrzać, kiedy dobić wody z sieci? Co do pompy, to kręcenie nic nie dało. Nawet jak rozebrałem to dopiero wd40 i użycie klucza żabki pomogło.
@kthxb: Zapomniałem dopisać, że podłogówki masz mieć pozamykane wszystkie. Nie wiem jak u ciebie wyglada reszta instalacji, czy masz obieg zamkniety czy otwarty, ale po wymienie uszczelek i skreceniu, tylko otwierasz zawory glowne i odpowietrzasz belki. Na rozruch puscilbym tylko jedną krótką podłogówkę i potem po kolei sprawdzał następne. Jak wszystko hula i nic nie szumi, to znaczy, że nie masz nic zapowietrzone.