Wpis z mikrobloga

SPD w tej kampanii naprawdę wyskoczyła jak filip z konopi XD, kiedy wszyscy myśleli, że walka będzie między Zielonymi a CDU to ci w myśl zasady "gdzie dwóch się kłóci" skorzystali i prowadzą. Martwi jedynie wysoki wynik AfD w Saksonii. Wygląda tak, jakby reszta partii mogła jedynie już tylko walczyć o koalicję z SPD. Zabawnie też wygląda Bawaria, gdzie Monachium i Norymberga są wyłomami w dominacji CSU.
#niemcy #neuropa #wybory #ciekawostki
B.....a - SPD w tej kampanii naprawdę wyskoczyła jak filip z konopi XD, kiedy wszyscy...

źródło: comment_1632516469WuaRQIAV8nvsafy6uHIp1R.jpg

Pobierz
  • 15
No nie był bym tego taki pewien. AfD otwarcie mówi(ło) o powrocie do granicy z 39, przynajmniej. Czyli jakąś 1/3 obecnej Polski


@RandomowyMetal: 1/3 to jednak duzo mniej niz calosc :P
Az se sprawdze jak granice wygladaly w 39

Pff nie jest latwo znalezc jednoznacznie stanu granic na 1939 ale z tego co znalazlem to jestem za.
Co ma zostac zostalo.
@Brazylia: Cieszy mnie w sumie na swój sposób, że stare dobre SPD nie dało się wysiudać przez Zielonych z pozycji najważniejszego gracza na lewicy. Nie to żeby miał coś przeciwko prymatowi tematów związanych z ochroną środowiska, bo przynajmniej z jakąś sporą częścią rzeczy ne ma nawet co polemizować, są po prostu oczywiste w czasach obecnych, dla każdego kto nie jest szurem negującym problemy klimatyczne. Jednak jeżeli partia mająca ambicje bycia dużym
@niecodziennyszczon: Jednak SPD to jest gigant, partia z niewyobrażalnie bogatą historią, za dwa lata chyba 160. lecie. Może zabrzmi to tradycjonalistycznie, ale ja lubię gdy partie z bogatą historią są ciągle licznie reprezentowane w parlamentach. U nas PPS i PSL czyli dwie najstarsze ciągle działające partie polityczne są bardzo słabo reprezentowane w parlamencie.