Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w TV widziałem zajawkę o jakimś "inteligentnym liczniku" który jest wpinany obok normalnego i pozwala śledzić zużycie prądu poszczególnych urządzeń... Miał WIFI i appkę na Androida, niestety nazwy nie zapamiętałem. Coś mi się kojarzy nunio, ale google nic nie znajduje... Ktoś coś wie może? :) #technologia #liczniki #android
  • 6
Pewnie było to zbudowane na: arduino


@code_art: nie mam pojęcia na czym - choć Arduino pewnie nie, bo to raczej dla prototypów a to już raczej gotowe urządzenie na sprzedaż było. Ale wyglądało fajnie :) Jedno urządzonko wpinane centralnie które osobno mierzy zużycie dla każdego urządzenia w domu.
@geronimo80: No to weź sobie poczytaj o tym całym arduino, można to programować wedle własnego uznania. Cały inteligentny dom nawet ;). A co do tego urządzenia, to może była to właśnie samoróbka.
@code_art: czytam o arduino i licznikach prądu ale nie widzę nic podobnego. Widzę że można zmierzyć zużycie sumaryczne prądu, a do pomiaru dla poszczególnych urządzeń się nie doczytałem (chyba, żeby pod każde urządzenie osobną puszeczkę podłączać - ale to średnio fajne rozwiązanie).