Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
pomimo sporego LVL będę wybierał swój pierwszy samochód.

Do tej pory woziły mnie stołeczne limuzyny, nie widziałem większej konieczności w posiadaniu własnego auta.
Motoryzacją nigdy nie interesowałem się zbytnio, moi rodzice również nie posiadają własnego auta więc nie mam kogo się poradzić.

Założeniem jest zakup czegoś żeby doszlifować swoje umiejętności jeżdżenia, parkowania, obycia z ludźmi na ulicy, etc. Jak zwał tak zwał. Na początek myślałem o samochodzie do 15k.
90% jazdy w mieście.

Pytanie jakimi czynnikami się sugerować, na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie swojego pierwszego ?
Nie będę chciał w niego dużo inwestować, za 2-3 lata mógłbym zainwestować w coś lepszego.

W tej kwocie podobają mi się Grande Punto, Swift, Focus.

Fenk ju from de małtyn za podpowiedzi ;)

#kupnosamochodu #motoryzacja
  • 4
Mam fokusa MK2 benzyna 1.6 100KM, a to pewnie on się mieści w Twoim budżecie. Przebieg ponad 230k. Nic mu nie dolega, eksploatacja w tym takie rzeczy jak rozrząd są tanie. Ponadto Ford ma jak dla mnie dobrze zestrojone zawieszenie i się wygodnie jeździ. Polecam
@pjentaszeq: te gowno benzyny beda Ci palily po 8-10 w duzym miescie . Polecam toyote auris do 2008r (brak dpf i kola dwumasowego) z silnikiem 1.4d4d . Niezawodny sprzet i swietne spalanie,kwestia tylko godnego egzemplarza.