Wpis z mikrobloga

#it #systemyoperacyjne #windows #windowsserver #onedrive
Dziwny problem z synchronizacją onedrive na WS2019.
2 interfejsy sieciowe (różne adresacje) + Hyper-v switch. Przy uruchomieniu synchronizacji #!$%@? mi interfejsy tak, że kompy podpięte do domeny nie mają internetu + serwer - według wszystkich znaków w konsoli połączenie do routera jest, dns odpowiada, w centrum sieci bez błędów, natomiast ping na zew. ip czy zew. domenę stoi. Synchronizacja do serwerów MS mimo, że nie ładują się strony i brak pinga idzie normalnie i pliki się uploudują. Wystarczy wstrzymać synchronizację i wszystko wraca do normy, ping lata, strony się ładują. Kombinowałem z QoS w ustawieniach onedriva ale bez zmian
  • 15
  • Odpowiedz
@jakuba94: po stronie routera zero, połączenie z maszyną fizycznie jest, jakby onedrive zamykał wszystkie porty i zostawiał tylko otwarty do uploadu na ich serwer. Eventviewer też nic nie pokazuje
  • Odpowiedz
@jakuba94: Reset już ogarniałem i pipa. Limit czego? Pobierania? Raczej to nie ma nic do rzeczy tu nie chodzi o przesycenie łączą tylko o interfejsy
  • Odpowiedz
@jakuba94: no to wyżej pisałem, że to nie kwestia wydajności łącza bo nawet jeśli to na drugim interfejsie powinienem mieć dostęp a wycina mnie całkowicie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mat_pl: spróbuj inna wersję klienta Onedrive, albo najnowsza preview albo jakąś starsza sprzed roku np i zobacz czy masz podobnie.
  • Odpowiedz
@Koliat: @jakuba94: dobra ogarnięte, w hyper-v manager -> ustawienia przełącznika odznaczyć "zezwalaj systemowi operacyjnemu na współużytkowanie tej karty"
Tylko teraz lipa bo z serwera nie mam dostępu do VM przez ssh.
Edit:

WTF! Nie czaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) wróciłem do oryginalnej konf. Vm Switcha na którym krzaczył mi onedrive i co, działa teraz :D
  • Odpowiedz
@jakuba94: tak ale z hyper-v managera bo systemowo wyłącz/włącz interfejs już robiłem i bez efektów.
Ale to jest dziwne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ustawienie limitu w onedrivie na 512 kB/s wycina ponownie. Zjechanie z limitem do 400kB/s i jest ok
  • Odpowiedz