Wpis z mikrobloga

Zakupilem w smiesznie niskiej cenie i7-10700k i w zwiazku z tym mam pytanie: "czym to chlodzic?"
Jesli posiadacie taki procek to dajcie znac jaki air cooler u was siedzi? Myslalem rowniez nad AIO typu be quiet! Silent Loop 2 240/280mm ale nie wiem czy to nie przerost formy nad trescia. Nie zamierzam tego krecic, zostawiam procka na default i bede sobie grywal w gry i przegladal wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zalezy mi na czarnym kolorze - tyle ile sie da, moje propozycje to:
a) Arctic Freezer 34 eSports Duo Black 2x120mm
b) Scythe Fuma 2

#intel #cooler #pcmasterrace #komputery #chlodzenie #pomocy #cpu #procesor
  • 22
@Stingeree: ja kupiłem w śmiesznej cenie 9900kf i zarzuciłem mu Dark Rocka 4 Pro, bo nie robić oc na tych procesorach to wręcz szkoda gdy podnoszenie wydajności to całe 30 sekund roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie normalne OC


@Czapelek: trochę ironizowałem, ale ustawienie xmp, mnożnika na sztywne 5Ghz i napięcia zajmuje niewiele więcej. Oczywiście można się dalej bawić w powerlimity, c-staty, zbijanie vcore jak najniżej, czy testowanie godzinami ustawień.

Chodzi mi o to że w dzisiejszych czasach samo podstawowe OC intelowskich procesorów jest mega proste i poradzi sobie z nim każdy idąc za tutorialem na youtube, a mając procesor do OC z linii K - to
@Atreyu: Z DRP 4 jest pewien problem, zaslania ledowe ramy no i moze byc problem zamontowac wyzsze ramy do 45 mm... chociaz z drugiej strony jak sprawdzalem kompatybilnosc DRP 4 z moja plyta to nie widzialem znaczka zeby zwracac uwage na pamieci :P Nie wiem co o tym sadzic :D
zaslania ledowe ramy no i moze byc problem zamontowac wyzsze ramy do 45 mm...


@Stingeree: u mnie tak to wygląda z wsadzonymi 128Gb Vengeance RGB PRO, a mają 51mm (chyba jedne z najwyższych ramów jakie są) ( )

Już chyba wyższych by się nie dało do pierwszego banku z uwagi na radiator, ale jak ktoś ma tylko dwie kości zamiast czterech to też nie byłby problem
Atreyu - > zaslania ledowe ramy no i moze byc problem zamontowac wyzsze ramy do 45 mm...
@majk3l: Po prostu czasami zna się kogoś kto za drobna pomoc odwdzięczy się w ten sposób że sprzeda Ci coś czego nie już nie potrzebuje i woli dać Tobie taniej niż pogonić komuś innemu za wyższą kasę, procek nie był nawet wyjęty z pudełka więc dla mnie jest nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: > idąc za tutorialem na youtube

Wszystko zależy od sztuki każda się kręci inaczej i to nie jest 30sekund a testy stabilności to nie 5min OCCT :D
Jakby nie było zgadzam się mając K i nie kręcić to aż żal