Wpis z mikrobloga

Canon EOS 2000D dla początkującego to dobry wybór? Zastanawiam się nad aparatem już miesiąc i im dlużej myślę, tym gorzej z dokonaniem wyboru. Zawsze chciałem lustrzankę. Chciałbym pobawić się z tym ISO, migawką itp itd, po prostu ogarnąć coś więcej niż automatyczny tryb i nacisnięcie jednego przycisku. Na jakimś forum z tematyką aparatów pisali, że to dobry wybór. Co o tym myślicie? Do zestawu dochodzi obiektyw EF-S 18-55mm - nie wiem czy jest dobry, nie znam się zupełnie na apratach. Co byście doradzili do 2k? nie 2.5k, max 2. #aparat #fotografia
  • 5
  • Odpowiedz
@adam-photolive: w systemie w którym masz świetne 50mm 1.8 do wyrwania za 400-500 zł ty mówisz o jakichś pentaconach z dupy xD. Pozdro z ostrzeniem na tym małym wizjerze bez podglądu live view.

@szczeki32: aparaty za te 2k to trochę wymarła półka, od lat producenci stoją w tym temacie w miejscu. Ja za te pieniądze kilka lat temu kupiłem 750D, czyli dość podobny aparat, ale szybko go sprzedałem bo okazał
  • Odpowiedz
@Iskaryota: z dupy to jest Twoj komentarz, szkiełko z bardzo ladna plastyką i przyjemna obsluga tj pierscien przyslony i fajnie sie ostrzy na manualu ze skalą ostrości i pierscieniem ktory chodzi duzo fajniej niz w plastikowym canonie. Ale jak to moja babcia mowila- żyd lubi cebule a swinia gówno, o gustach sie nie rozmawia
  • Odpowiedz
@szczeki32: jak dla mnie to nie, duzo tym iso sie nie nakrecisz, bo ta matryca zdycha juz przy 800 :P lepiej sie uczyc na lepszym niz na szrocie :) Do 1500 szukalbym nikona d700, tylko bylby problem ze szklem i w sumie ciezko go pewnie dopasc w znosnym stanie.
  • Odpowiedz