Wpis z mikrobloga

Awaria #facebook pokazuje tylko, jak bardzo zła jest centralizacja internetu - wszystko w jednym miejscu, zarządzane przez jedną firmę. Jakby tak jednocześnie padły serwery Amazona, Google'a i Facebooka, to by nie było co robić w internecie. Dlatego jeszcze bardziej tęsknię za forami tematycznymi i czasami, gdy się miało 15 kont, ale na każdym forum się rozmawiało o czym innym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 39
  • Odpowiedz
@FanRuskichPierogow: true, na pewno zdobywanie wiedzy było łatwiejsze. Wpisałeś nazwę forum, wchodziłeś i mogłeś przeglądać sensownie uporządkowane tematy. Na tych grupach na Fejsie to najpierw muszą cię łaskawie przyjąć, przeglądanie dawnych tematów to dramat.
  • Odpowiedz
Tylko wez tu ludzi zachec do zainstalowania czegos nowego.


@jasonfly: No ale to właśnie przez to xD Zamiast korzystać z rozwiniętych alternatyw jak Signal czy telegram to wyskakujesz z Jami na kiju. Potem trzeba instalowac po 10 apek bo jasonfly siedzi na Jami, Adam na Pidginie z XMMP, Wiesiek na nowej generacji GG a Piotr na kuźwa sendmailu.
  • Odpowiedz
@L3gion: sprawdz spoiler w mojej wiadomosci, zobacz co znaczy komunikacja p2p i nastepnie porownaj z fb, signalem itd. Juz nie mowiac o tym, ze signal wymaga nr telefonu, telegram pewnie zgody matki itd.
  • Odpowiedz
zobacz co znaczy komunikacja p2p


@jasonfly: Ja wiem co to oznacza. Tylko ci mówię żebyś się nie dziwił że ludzie nie chcą się przesiadać na 1000 różnych aplikacji bo ty akurat sobie wynalazłeś Jami gdzie siedzisz razem z deweloperem i jego rodziną.
  • Odpowiedz
@L3gion: wiem, ze nie chca, dlatego teraz nie maja nic, tylko smsy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie chcą się przesiadać na 1000 różnych aplikacji


@L3gion: to niech sie przesiada na 1 aplikacje, ktora dziala niezaleznie od serwerow firmy

Ostatecznie oczywiscie, zeby ten temat lepszych komunikatorow ruszyl to musialoby sie stac cos co op napisal:

Jakby tak jednocześnie padły serwery Amazona, Google'a i Facebooka,

bo ty akurat
  • Odpowiedz
@FanRuskichPierogow: @kupkesobieciagne: tylko, że przez lata te fora padały, powstawały nowe, te nowe znowu umierały, albo je ktoś usuwał, bo mu się znudziło. Żeby nie było, uważam fb za żałosną namiastkę czegoś co mogłoby być dobre, ale nie jest, przynajmniej w moim odczuciu, a jeżeli mowa o forach, to fb jest w tym temacie wręcz beznadziejny.
Nie mam rady na super forum, ja ciesze się ze mamy wypok, bo jaki
  • Odpowiedz