Wpis z mikrobloga

Jak się ma podana w instrukcji wentylacji, którą otrzymałem podczas odbioru, dopuszczalna wydajność okapu/wyciągu do tego, co faktycznie można zastosować? W instrukcji jest jakaś śmiesznie niska 200 m3/h, a salon z aneksem to 70 m3 dodatkowo otwarty na przedpokój. Wyczytałem, że wydajność wyciągu powinna być na poziomie pozwalającym wymienić powietrze 6 razy w ciągu godziny, a więc jakieś 420 m3/h, a to jest ponad dwa razy więcej niż dopuszcza instrukcja mieszkania. Nawet trudno jest znaleźć tak słaby wyciąg, a jak już coś jest, to jakiś totalny paździerz firmy krzak. Montować mocniejszy i po prostu używać z głową? Miał ktoś podobny dylemat? Czemu ustalili dopuszczalną wydajność na tak śmiesznym poziomie?
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 10
Montować mocniejszy


@Drmscape2: Nie.

i po prostu używać z głową?


@Drmscape2: Czyli niby jak?

Czemu ustalili dopuszczalną wydajność na tak śmiesznym poziomie?


@Drmscape2: Pewnie inżynier odpowiedzialny za projekt wentylacji policzył że jest to maks który pozwoli używać w pionie kilku okapów na raz tak aby nadążyła z odprowadzaniem powietrza na zewnątrz zamiast wdmuchiwania zapachu miksu bigosu, cebuli i rosołu do mieszkań ludzi którzy ich nie chcą.
Wydaje mi się, ze mieszasz pojęcia. Do wymiany 6 razy powietrza nie będziesz używać okapu tylko wentylacji grawitacyjnej/mechanicznej.


@wyromar: jedno nie wyklucza drugiego. Mam wentylację mechaniczną + osobny wylot do podłączenia wyciągu.
Stosuj się do tego co masz w projekcie


@tepiciel_absurdow: Będę, dlatego nie będę używał wyciągu na najwyższym biegu bo te okapy, które mają wydajność maksymalną w okolicach 200 m3/h to paździerze, które chodzą jak rakiety. Wszystkie mają przy tej wydajności około 55-60 dB, a wystarczy zamontować urządzenie o max. wydajności 400-500 m3/h i wśród takich można już znaleźć takie, które na najniższym biegu mają pod 200 m3/h wydajności, ale głośność już
@Drmscape2 jest jedno, ale.. jak będzie problem i administracja bądź deweloper przyjdą, to od razu wskażą na Ciebie i nikt nie przyjmie wyjaśnienia, że nie korzystasz na najwyższym biegu.

Oczywiście to skrajny przypadek, ale jak najbardziej możliwy