Wpis z mikrobloga

Kuźwa, właśnie grałem na Qyiane i przypomniałem sobie jak bardzo nienawidze championów z niewidzialnością na krótkim cd. Jedna z najbardziej znienawidzonych mechanik w tej grze wraz z spellblockami jak W Nocturna czy Fiory.

Niewidzialność to jedna z najlepszych umiejętności defensywnych zwykle połączona z ogromnym burstem.
Polecam granie Riven/Wukongiem czy czymkolwiek innym opierającym na AA przeciwko WQ Qyiany lub W Akali.
Akali W ma na szczęście dość długie CD, więc można grać wokół tego ale Qyiana po pierwszym itemku może permaspamować WQ w trawie. Zresztą zarówno Akali i Qyiana mają spamowalne zasięgowe Q z dobrym waveclearem, więc do tradowania trzeba użyć gapclosera.

Zresztą LoL to nie pierwsza gra, która ma problem z mechaniką niewidzialości. Większość gier PvP w które grałem ma problem z niewidzalnością. Guild Wars 2 ma ten sam problem z thiefem. Burst -> Niewidzialność -> Burst -> Niewidzialność aż do usranej śmierci. Na szczęście tam głownym modem PvP jest capture the point, którego nie można zdobywać podczas niewidzialności ale w WvW już nie, więc thief jest najbardziej znienawidzoną klasą xD
#leagueoflegends #guildwars2 #gw2
  • 12
@K_Feras_P: Ogólnie jak dla mnie zastosowanie niewidzialności w LoLu to jest nieporozumienie. Postać taka jak Evelynn której jest ona podstawową mechaniką staje się widoczna na kilometr, do tego jest bardzo łatwo wykrywalna przez pinki. Natomiast inne postacie? Kha wykrywa tylko czerwony trinket, bo pink na niego nie działa (debilizm jak dla mnie) i może sobie łazić dookoła ciebie. Twitch ma bardzo długą niewidzialność, która jeszcze go przyśpiesza i dodaje speed atack.
@K_Feras_P: tez nienawidze tej machaniki w przypadku tych postaci typu qiyana/akali. Potem rito udaje zdziwionych, ze ciezko zbalansowac te postacie, bo jak ktos nimi gra to wystarczy troche ogrania zeby moc 1 vs 2 robic. Dobry przyklad z evelyn podany wyzej, ze jej kit opiera sie na niewidzialnosci, a koneic koncow jest najlatwiejsza do wykrycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nammah: a cały kit qivany opiera sie na niewidzialności? Mają #!$%@?ć każdą mechanike, która jest irytująca? Fakt, W qivany jest annoying, ale nie uważałbym, że nagle jest op i qivana jest niezbalansowana.
@howtowisnia: a kto mowi cos o #!$%@? takich mechanik? Tylko o tym, ze sa #!$%@? i rito nie potrafi balansowac takiego czegos. Wyzej juz dobry powod byl podany o QW z niewidzialnoscia dlaczego jest broken mechanika.
@howtowisnia: Ja nie piszę o balansie całej gry tylko o #!$%@?ącej mechanice. Problemem nie jest to, że nie da się jej zbalansować, tylko to, że w dużej ilości matchupów przeciwnik nie ma możliwości grania wokół niej na solo linii.

Jeżeli mechanika jest #!$%@?ąca dla przeciwnika w takim stopniu jak niewidzialność to jest źle zaprojektowana. Ostatecznym celem dla większości jest przecież czerpanie przyjemności z grania.
@K_Feras_P: No to wtedy by musieli usunąc większość mechanik, bo każda Cię może #!$%@?ć, tak, niewidki są #!$%@?ące, ale E Yona jest totalnie #!$%@?ętym skillem, E soraki jest mega frustrujące, obecny amummu z podwójnym Q jest wstanie Cie trzymać na ccku z 4-5 sekund.