Wpis z mikrobloga

#cokupic #android #telefony #apple

Potrzebuję zmienić telefon! Aktualnie posiadam Samsunga S6 (wiem, wiekowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Co jest dla mnie ważne?
- Aparat,
- Bateria (liczę na ponad 1 dzień bezstresowego korzystania z telefonu).
- Aktualizacje oprogramowania

Reszta parametrów jest dla mnie mniej ważna. Budżet to 2500 zł (oczywiście, czym taniej to tym lepiej).

Chciałem kupić Xiaomi 11T Pro, ale cena przeciętna, a odkurzacz dla mnie mało potrzebny... i w sumie sam nie wiem czy on jest tyle wart...

Zatem co kupić?
  • 31
@BrakNazwyUzytkownikaVikop: Xiaomi Mi 11i - czym się on różni od wersji 11T Pro? Realme GT nie przekonuje mnie. Nie oczekuję dobrego procesora, tylko aparatu. A tam aparat to raczej przeciętny - a przynajmniej takie są opinie. Po drugie - jak dla mnie słaba marka jak za takie pieniądze.
@R__R: Stoje przed podobnym dylematem. Mam s7 Edge, tez cos szukam.

I na wstępie odradzam kupowanie Xiaomi czy realme, z czego bardziej Xiaomi i to tym bardziej to nowe, dlaczego?

Ten Xiaomi 11T PRO jest takim syfem.. oprócz ładowania 120 W nie ma w nim nic, ten telefon nie ma nawet optycznej stabilizacji, przez co zdjęcia wychodzą bardzo slabo, ekran i wyświetlacz ma gorszy niz zwykla 11, tak zagrali marketingiem, ze
@remev: Ogółem kupiłbym jabłko, ale nie przekonuje mnie wersja mini. Najbardziej przemówiłby do mnie wersja pro 12 lub 13, ale trzeba szykować ponad 4500 zł.. A to w mojej ocenie jest zdecydowanie za dużo, to jest kwota na ultrabooka, a nie na telefon.
@DESiGNER86: no wiem, że to bolączka, ale niech przynajmniej będzie do tej 12.
@MrDaarkness: i chyba bardzo podobnie myślimy. Przejrzałem kilkanaście smartfonów i przy żadnym nie
@R__R: może na black friday pojawią się zwykłe 12 w okolicach 3k zł, spoko by było. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Btw Realme 8 Pro chyba nie ma OIS w głównym aparacie.

Ogółem Galaxy A52s gdy trafi się ponownie za 1499 zł jest ciekawą opcją - 4 lata wsparcia (3 duże aktualizacje + dodatkowy rok zabezpieczeń), OIS w głównym aparacie, głośniki stereo, jack, karty pamięci, IP67, Amoled 120
@R__R: ogolnie jak nie chcesz duzo inwestowac mozesz zobaczyc galaxy a52s za ~1500 zl. Bardzo kompletny telefon, ois, dobra bateria, ip68, 120hz, 3 duze aktualizacje i mini jack
@R__R: nie miałem S20 FE, ale nie brałem go pod uwagę przez problemy z dotykiem. Może trafiłbym na dobry egzemplarz, ale stwierdziłem, że nie chce mi się bawić w rękojmię w przypadku wadliwej sztuki. Na A52s przesiadłem się z iPhone 11 i Galaxy A71. ( )