Wpis z mikrobloga

tydzień 38
tydzień 39
Cześć wszystkim!
Piątek, a więc podsumowanie rekina biznesu, który pakuje kieszonkowe od mamy w TFI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O co chodzi:


Do rzeczy:
Wynik na tydzień 40 / 2021: 789,83 / 800 zł


Wszystko leci w dół, jedynie Inv Dochodowy, którego wkrótce chcę sprzedać odnotował wzrost xD
Póki co wygląda to 3/10, znowu turbulencie ze stopami procentowymi i wyrokiem ds TSUE jakby nie nastraja do wzrostów. I w sumie nie wiem co więcej napisać, trzeba po prsotu czekać :) A jako że ponoć inwestowanie to zabawa dla cierpliwych, zatem pokłady cierpliwości są u mnie niemal nienaruszone.
Zwolenników etf uprzedzam, spokojnie przyjdzie czas i na nie :)

Jeżeli macie propozycje, żeby przedstawiać wyniki w inny sposób niż w/w to czekam na sugestie.

tag do obserwowania #odzeradoklasysredniej
#inwestycje #funduszeinwestycyjne #oszczedzanie #pieniadze , trochę #gielda
  • 9
Jeżeli macie propozycje, żeby przedstawiać wyniki w inny sposób niż w/w to czekam na sugestie.


nie wiem jakie tam prowizje maja te fundy, ale z całą pewnością lepiej wyjdziesz jak zaczniesz sam inwestować w ETF. mBank ma chyba zagraniczne, a jak nie to xtb i konto walutowe w USD / EURO.
@genco1: wszystko zależy od skali. Poza tym chcę też pokazać sobie i kilku osobom, że nie trzeba mln na koncie, żeby zacząć inwestować. Nawet jeśli jest się tymczasowo pod kreską. Bo chyba zawsze jest ryzyko, nawet przy tych hołubionych etfach, prawda? Niejednokrotnie benchmark pokazuje ujemne wartości. I jestem przekonany, że nawet jakbym zainwestował w tym samym czasie w ten sam sposób w etf, to na chwile obecną miałbym podobne rezultaty.

W
wszystko zależy od skali.

I jestem przekonany, że nawet jakbym zainwestował w tym samym czasie w ten sam sposób w etf, to na chwile obecną miałbym podobne rezultaty.


masz przy 1 mln na TFI strate -10%, przy ETF -7%. Masz racje, wszystko zależy od skali.

Nie jestem ekspertem. Ale nie trzeba nim być, żeby żauważyć, że dolar jest po 4 zł a euro po 4,60, co też nie sprzyja kupowaniu jakichkolwiek aktywów
@genco1

masz przy 1 mln na TFI strate -10%, przy ETF -7%. Masz racje, wszystko zależy od skali.


może też być na odwrót :) Zapomniałem dopisać we wstępnie, że oczekuję zysku 7-8% rocznie netto, co jestem w stanie osiągnąć na etf i tfi. Swoją droga jakie etf polecasz, aby przy możliwie niskim ryzyku osiągnąć w/w stopę zwrotu?

Są gdzies wyniki ze na przestrzeni lat kwestia przewalutowania i ryzyko z tym zwiazane jest