Wpis z mikrobloga

Tldr.

Czy jest na sali kierownik/dyrektor IT?

Od niedawna jestem handlowcem w firmie, która dostarcza usługi związane z przetwarzaniem danych w chmurze obliczeniowej.

Posiadamy kilka ośrodków data center spiętych ze sobą, dzięki czemu generujemy moc obliczeniowa. Tworzymy prywatną chmurę oraz wszystko co z nią związane: zajmujemy się hotelingiem sprzętu, dość mocno działamy w sprawach bezpieczeństwa IT, jesteśmy partnerem czołowego producenta systemu backupowego. Wirtualizacja zasobów, bazy danych oraz zarządzanie siecią też nie jest dla nas problemem.

Zastanawiam się jak to wygląda od drugiej strony i w związku z tym mam kilka pytań



  • 5
@slec: Tak Mirku, na tym moja praca polega :)
Pytam tutaj, bo wiem że takie osoby tu są. Raczej nie nastawiam się na znalezienie klientów na Mirko, a ciekawa dyskusje. Zwykły gość podczas rozmowy mi tego nie powie, bo nda itp.
Dodam tylko, że nie chce aby ktoś napisał od a do z jaka to firma itp. z wiadomych względów

Chciałbym zrozumieć branże i usiąść na chwilę na tym samym krześle
@queuele: Łooo panie - popracujesz pan trochę dłużej w branży to ogarniesz że życie nie jest takie proste jak na slajdach marketingowych vendorów. Zwłaszcza że polski rynek IT Enterprise jest na zupełnie innym etapie niż w USA czy Europie Zachodniej. Pisałeś post że pracujesz od 3 miesięcy i pewnie właśnie skończyłeś szkolenia i dlatego masz taki dysonans poznawczy
@mam4k2: Masz rację, chciałem się po prostu dowiedzieć dlaczego nikt się u nas w to nie bawi i gdyby wykluczyć duże przedsiębiorstwa i usunąć korzystanie z poczty jako kryterium to wyjdzie, że zamkniemy się w kilku procentach firm korzystających z cloud computingu.

Słowo klucz to chyba wygoda i bezpieczeństwo (swoje, nie danych). Tak czy siak dzięki