Wpis z mikrobloga

@MarheV: No i tych bezpieczników w piździec, coś grubego to musi być.

Ja sie nie znam na elektryce i raz przewierciłem siłę jak wieszałęm drwonek do drzwi i mnie prawie #!$%@?ło (na szczęście mam bezpiecznik różniczkowy więc dostałem tylko ogniem i odłamkami wiertłą po mordzie) i teraz tak mysle ze jak byłby pod podłogą to bym go nie przewierciłi i nie miał traumy i w spokoju se wieszał święte obrazki na
Ale widać, że kable grube, to trochę natężenia wytrzmają.

przyjdzie wylewka, to szukaj reflektometem, a później kuj.


@MarheV: To chyba peszle takie żeby był luz, kable w środku są standardowe i po prostu je wysuwasz bez kucia.

co to w sumie jest że aż tyle kabli? i czemu po podłodze?


@Aerwin: Jakiś korpobiurowiec. Ściany nawet nie wiadomo gdzie będą i nie będą na stałe tylko ołpenspejsowe boxy.
@Bramborr @dran2 Myślałem, że to jakieś mega #!$%@? grube przewody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit: Z drugiej strony widziałem właśnie, że ze skrzynki wychodzą niebieskie przewody- cienkie.
Z drugiej str. ścianki chyba też jest jakaś skrzynka.
@PanKracy582: Pytanie laika. Jak teraz się robi? Każde gniazdko i każdy punkt świetlny, to osobny obwód czy jakoś się to grupuje po kilka sztuk? Np. Gniazdka z jednego pokoju to jeden, a oświetlenie to drugi?
@Bramborr: 25 obwodów w domku? kuźwa co to za domek jednorodzinny. Po co tyle bezpieczników :O Przecież tam w drugim rzędzie jest 19 różnych. Razem jakieś 50 różnych bezpieczników plus jakieś duże przełączniki których nie ogarniam :D Czemu tego tak dużo w tej skrzynce? Ja mam w mieszkanu 1/6 z tego a mam nawet osobny obwód tylko dla lodówki

@PanKracy582: Dowartościowałes sie już?
@fuck_yeah:
sky is the limit tak naprawdę
ograniczają Cię koszta (rozmiar rozdzielnicy, ilość aparatów, ilość kabli)
w pokojach róbta co chceta, ile chcesz tyle masz
na pewno musisz mieć osobne obwody dla kuchni, łazienki, płyty indukcyjnej pod względem mocy jak i czułości zabezpieczeń
musiałbyś sobie poszukać jakiegoś schematu instalacji

Dowartościowałes sie już?

@Aerwin:
nie smyku, nie muszę tego robić ale dziękuję za troskę :---DDD
@PanKracy582: Mam mały dom w którym robię remont i chciałbym przycebulić na kosztach elektryka czyli ja układam kable do rozdzielnicy i podłączam gniazdka, a elektryk robi całą rozdzielnicę. Najprościej by było dla mnie aby każde gniazdko i każdy punkt świetlny to był osobny kabel. Nie robiłbym żadnych puszek, złączek itp. Ma to sens czy #!$%@?ę głupoty i marnuję kasę na przewody?