Wpis z mikrobloga

Śląska Wykopowa Grupa Urbexowa nie próżnuje i ma za sobą kolejną wyprawę. Tym razem odwiedziliśmy trzy obiekty.

W ramach prologu zobaczyłam lokomotywownię w Bielsku-Białej - a raczej to, co z niej zostało. Tutaj możecie przeczytać jej historię. Później nastąpił "urbex - część główna", czyli firma budowlana, fabryka szybowców i schronisko młodzieżowe.

Firma budowlana i jej otoczenie lepiej wyglądały na zdjęciach niż w rzeczywistości, widocznie dorwali się do niej złodzieje. Jednak żaden urbex nie jest nudny - dłużej niż zwiedzanie zajęło nam kombinowanie, jak wejść na teren, później wchodzenie przez okno na pierwszym piętrze (urbex dodaje skrzydeł), no i dość zaskakujące było to, że budynek ciągle podłączony jest do sieci wodociągowej, warto naciskać spłuczki xD

Fabryka szybowców swoją działalność zakończyła ponad 20 lat temu. Nadal jest co oglądać, jednak ostatnio zniknął z hali np. niekompletny szybowiec. Nie zdążyliśmy zobaczyć drugiej hali, która zapowiada się ciekawiej, więc jeśli ktoś ze Śląska ma ochotę na zwiedzańsko, to proszę pisać.

Ostatnim punktem wycieczki było znane i lubiane, przez eksploratorów oczywiście, schronisko młodzieżowe. Powitała nas kartka z prośbą, żeby niczego nie dewastować. I chyba sporo osób wzięło to sobie do serca, bo obiekt jest dobrze zachowany. Jest np. kompletna kuchnia, pianino, monitor, telewizory, narty, sporo przeróżnych fantów w piwnicy, plakat z papieżem, a w każdym kącie schroniska przetwory w słoikach.

Tym samym w pewnym sensie spełniłam swój cel z początku roku polegający na 12 urbexach przez rok. Na razie zobaczyłam 12 obiektów, ale ostatnio tak się rozpędziłam, że może wypraw też będzie tyle xD

Poprzednie wyprawy:
Areszt śledczy
Elektrociepłownia i lokomotywownia
Ośrodki wypoczynkowe
Park miniatur sakralnych
Jednostka wojskowa
Pałac
Zamek w Łapalicach
Stadnina

#urbex #urbanexploration #opuszczone #opuszczonemiejsca
choochoomotherfucker - Śląska Wykopowa Grupa Urbexowa nie próżnuje i ma za sobą kolej...

źródło: comment_1633971971igqxilCR6NWjrAFmtkWZ8X.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz