Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie mega głupie, ale serio mnie to zastanawia przez cały dzień od rana. Nie bijcie XD Ej co się dzieje z naszymi śmieciami? Są wywożone na wysypisko i tam składowane czy w jakikolwiek sposób są sortowane? Jeśli druga opcja to gdzie one są sortowane i co z nimi dalej?

Taguje #krakow bo tu mieszkam i interesuje mnie to jak to jest rozwiązane w naszym miescie. Z reguły śpie w momencie gdy wywożone są śmieci spod bloku ale dziś akurat byłem z psem na spacerze rano i widziałem ze śmieciarze wrzucali do jednej śmieciarki zarówno żółte kontenery z plastikiem jak i te czarne kontenery z mieszanymi odpadami.

Po co w takim razie ja to segreguje skoro i tak to trafia do jednego samochodu? Nie wiem co z niebieskimi kontenerami (tymi na papier) bo nie miałem czasu tam stać i patrzeć na ich prace XD Ale wcale bym sie nie zdziwił jakby tez trafiły do tej samej śmieciary.

Wiem, ze w Krakowie jest ta spalarnia śmieci która wyglada jak statek kosmiczny. Taka śmieciarka która dziś rano zebrała śmieci z mojej ulicy jedzie tam do spalarni, wyproznia sie i tam ktoś te śmieci przebiera i dopiero trafiają do pieca czy jak?

Ehhh człowiek byłby doedukowany i miałby świadomość jak w praktyce wyglada to mityczne dbanie o środowisko gdyby w podstawówce były wycieczki do sortowni śmieci a nie jakieś kuzwa fabryki bombek choinkowych XD
  • 3