Wpis z mikrobloga

☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️☃️
@K-S-: kolorowego wpisałem z klawiatury na andku. ☃ - ten jest z windowsowego win+., a ten pierwszy w teorii z unicodesnowmanforyou.com ale w praktyce wpisałem w Google "unicode snowman" i skopiowałem bałwana z opisu pod wynikiem wyszukiwania - zaznaczam, bo kij wie czy tam w Google nie jest jakiś zaś przekształcony
@dzek: Jeszcze napisz jakiego masz androida. Bo ja tu czytam że tylko te nowe mają obsługę nowych emoji które są zapisywane większą ilością znaków. Tzn tak jak wyżej pisałem wykop ogarnia że ma usuwać wszystkie emotki z danego przedziału, plus chińskie znaczki itp. Chodzi o to by na każdym komputerze wyświetlało się to samo. Jakoś rok temu pojawiły się nowe emotki oraz rozszerzyli kodowanie starszych.

I tak czarno biały bałwan oraz
@K-S-: 9.0. I raczej najnowszą klawiaturę Google

to również wyłączyłbym możliwość wklejania emotek.


@K-S-: ja bym bardziej poszedł w zamienianie znanych na emotki jako obrazki (tak jak robi twitter), odrzucanie wszystkich innych dziwnych znaków.

Ogólnie Unicode to jest magia, polecam wpis mojego ulubionego deva: https://mathiasbynens.be/notes/javascript-unicode

Jeszcze napisz jakiego masz androida
@K-S-: Miałem okazje pracować przy takim przestarzałym kodzie php. Tu problem jest taki że często obecni wymiatacze nie rozumieją starego kodu. Bo nie dość że spaghetti to jeszcze jakieś dziwne łatanie problemów które od lat nie występują.