Wpis z mikrobloga

Znalazłem na #olx ogłoszenie z produktem(gra planszowa), który mnie interesował w bardzo korzystnej cenie. Kupiłem z opcją z dostawą i ochroną kupujących. Po ~20h zamówienie dalej wisiał jako oczekujące na potwierdzenie ze strony sprzedawcy. Napisałem do typa czy w takim razie dalej aktualne to odpisał, że niestety nie - no trudno, zwrot hajsu i tak dostałem z OLX.

Teraz widzę, że znów wystawił tą gierkę tylko z trochę inną(ale wciąż korzystną) ceną bo dorzuca jeszcze inną grę. Problem w tym, że w tym nowym ogłoszeniu nie ma w ogóle opcji zakupu z dostawą, ani nie ma ochrony kupujących. Rzadko do tej pory kupowałem na OLX więc tu pytanie: czy to jakiś scam i gościu szuka frajera co przeleje mu hajs prosto na jego konto a potem typ się ulotni? Wystawiający ma niby konto od 2013 roku.

#pytanie
  • 4
@Wiedmolol: jak ci wyśle niekompletna grę albo zniszczona to i tak typ dostanie kasę. Musiałby wysłać pusta paczkę albo kilkorgam ziemniaków żeby MOŻE dało się odzyskać kasę. Nie wierz w ta ochronę OLX. Chwilę temu był przypadek opisywany że ktoś zamówił PS4 a dostal PS2 a OLX ma #!$%@? bo przecież dostał konsole xd
@dzakub63: w sumie skad olx ma wiedziec kto klamie? Teraz jak dojebia nam oplaty "serwisowe" przy zakupie to moze od razu zmienia sie warunki ubezpieczenia ale watpie bo juz by regulamin to musial chyba wyjasniac przed? Tak czy siak po zgloszeniu na policje powinien OLX wyplacic rzekome ubezpiecznie, skladanie falszych zeznan to nie przelewki tak? Moze inpost (sadze ze na bank) wazy przesylki i gdzies to zapisuje w bazie, to tez