Wpis z mikrobloga

@Rade86B: teoretycznie tak, mógłbyś przykładowo zasilać prądem o zmiennym napięciu, np. raz by było 5V a potem 10V i na urządzeniu docelowym analizować napięcie wejściowe i interpretować to jako zera i jedynki, ale to ogólnie przerost formy nad treścią, jeśli pytasz się czy w teorii dało by się przesłać sygnał dwoma kablami to tak, dało by się, jeśli pytasz o praktykę to takie zastosowanie było by przerostem formy nad treścią
@Rade86B: oczywiście że można i to na różne sposoby, np. składowa stała + sygnał wysokiej częstotliwości. Neostrada w sumie podobnie działa - jest niska częstotliwość dla telefonu (w tym dla telefonów bez osobnego zasilania) i wysoka dla netu.
@Rade86B: nie, jako zasilanie napięcie stałe też da radę, szczególnie na małe odległości. To jest szczególny przypadek napięcia przemiennego o zerowej częstotliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli rozumiem już że musi być napięciem przemiennym to realizowane pytam bo spawarka marki EWM posiada rączkę w której jest wyświelacz i tam do podajnika drutu idą fizycznie tylko 2 przewody
@Rade86B: Kolejnym przykładem tego, że się da jest PowerOverEthernet. Co prawda ma więcej przewodów, ale zasilanie i transmisja danych odbywają się na tych samych żyłach.