Wpis z mikrobloga

#psy
Co zrobić żeby pies nie spał w naszym łóżku? Cwaniak czeka aż zaśniemy na tyle głęboko że nie będzie nam przeszkadzało aż wkopie się między nas.

Staramy się od początku przyzwyczajać go do klatki ale od kwietnia nauczył się jedynie tolerować jedzenie tam i siedzenie w niej zamkniętym jak sprzątam czy gotuję dając mu smaczki za siedzenie na dupie xD Ale żeby usiąść i zająć się kongiem bez komendy czy w nocy to już nie.

Kupiliśmy mu też legowisko-pufę ortopedyczną i jak ma na niej spać to sika na nią albo drapie. Ewentualnie śpi i gramoli się do nas jak zaśniemy. Wszystko zaczęło się jak podczas opieki u znajomych spał z nimi w łóżku a potem u rodziców spał z niebieskim bo się bał nowego otoczenia, potem raz pozwoliliśmy mu jak był chory i już nie chce wrócić na legowisko ani do kennela. I tak jest od około połowy lipca.
  • 8
  • Odpowiedz
@matra: Nie no zamknięcie drzwi przed nim w nocy skutkuje skakaniem na nie i darciem mordy xD W dzień luz ale w nocy nawet przy zapalonym świetle nie zostanie sam za nic.
W sumie czemu to takie ważne dla niego akurat w nocy? XD
  • Odpowiedz
@daddyissues_: a kiedy indziej śpicie jeszcze? Robicie sobie drzemki w ciągu dnia i pies nie korzysta z miejsca w nogach?
Czemu ważne? Bo to daje psu poczucie bezpieczeństwa, spanie z najbliższymi istotami + spanie na podwyższeniu + cudze ciepełko, można lepiej?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@daddyissues_: jak dla mnie żelazna konsekwencja w nie pozwalaniu mu na spanie w łóżku, każdy raz w którym się tam znajduje wzmacnia to zachowanie i powoduje że ciężej będzie mu się przestawić na spanie nie w łóżku.
Jak dla mnie klatki zrobionej nie macie i pewnie na tym aspekcie bym się skupiła. I np spróbowała mieć klatkę tuż przy łóżku w nocy... ale równocześnie też pracowała nad nią samą w sobie.
  • Odpowiedz
@Missudi: Ma tą pufę, ona ma z 35 cm wysokości i w sumie jest prawie jak nasze łóżko xd już nawet spałam z nim na tym legowisku kilka razy, kładę na nim rękę ale jak śpię w łóżku on na chama wpiernicza się pomiędzy nas. iMa ogóle 3 legowiska ta rozpieszczona bestia więc zawsze jest alternatywa ale z jakiegoś powodu akurat w nocy musi spać z nami i koniec.

@matra:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: ja to mieszkam w małym mieszkaniu i wręcz klatkę często zakrywam młodemu, właśnie po to by mi się nie wkrecał w gapienie się na mnie tylko szedł spać. Bo dla mnie idealnie zrobiona klatka to taka że wkładasz tam psa i nie zależnie od lokalizacji klatki będzie on tam spał, a nie śledził mój każdy krok.
Często jeżdżę z psami w różne miejsca i dzięki tak wprowadzonej klatce zawsze mogą
  • Odpowiedz