Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś miesiąca próbuje przytyć, jem znacznie więcej kcal niż wcześniej, a mimo to przytyłam tylko 1 kg ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Nie wiem co robić, bo ciężko mi się zmusić do jedzenia jeszcze więcej, rzadko mam ochotę na jedzenie i rzadko jestem głodna. Nie chce tez budować masy na chipsikach czy słodyczach, które łatwo się podjada. Bycie na masie ssie

#zalesie #gownowpis #jestemnamasie
  • 24
@kocham_wykopka ale masę tłuszczu? Czy mięśnie? Bo nie widzę kompletnie potrzeby budowania tłuszczu. Ale jednak jeżeli ci zależy na tłuszczu to śmieciowe żarcie i raz dwa będziesz mieć. Inaczej niestety jest to droga przez mękę. Tak samo, zdrowe chudnięcie jak i tycie. Na szczęście tycie ciut przyjemniejsze jest. Ale ile tego białka można wpierdzielać. Rób suple w płynie z białka ale to musisz trenować żeby mięśnie pracowały inaczej to nic nie da.
@kocham_wykopka: Bo jesc duzo, a jesc duzo to duza roznica. Wrzuc do diety cos tlustego (nie musi byc super niezdrowe, moze byc jakies awokado, orzechy, zamien chude mieso na tlustsze). Bo jak zjesz 2 porcje salatki zamiast jednej to kcal z tego za duzo nie przybedzie.
@kocham_wykopka: nie da sie nie przytyć jedząc więcej niż potrzebujesz. Bardzo często jest tak że wydaje się że jedzą więcej a jest to guzik prawda. Oblicz swoje zapotrzebowanie kcal z uwzględnieniem aktywności, i jedz więcej niż to. Kontroluj to przez 1 miesiac i zobaczysz co i jak.
@kocham_wykopka: Kilogram w miesiąc to całkiem spoko wynik, mogłabyś zrobić i 10 tylko będzie to kosztem zdrowia. Masz dwa wyjścia, albo jeść cukrów i tłuszczy i gromadzić tkankę tłuszczową, albo jeść białko i ćwiczyć, żeby nabudować mięśni.
@Weretek: Staram się jeść zdrowo i kalorycznie, samo moje śniadanie ma około 700 kcal (w tym orzechy, kasza jaglana, banany itp). Problem jest w tym, że jak nie jestem głodna, to nie mogę wmusić w siebie jedzenia, a głodna jestem bardzo rzadko
@kocham_wykopka: moze więcej zapierdzielasz i ta nadwyżka kcal sie robi bliska 0. Prawdą jest jedno ze nie licząc jakichś chorób żrąc więcej niż potrzebujesz zwiększysz mase więc w to ty coś źle robisz.
@kocham_wykopka: Właśnie dlatego musisz podbić tłuszcz, bo jest najbardziej kaloryczny, czyli posiłki objętościowo będą takie same lub mniejsze, a kcal więcej. Może ewentualnie dołożenie wysiłku pobudzi ci apetyt (jak nie pobudzi to bezsens bo spalisz kcal a nie dodasz)
@Erda: No ja wiem ze coś robię zle, ja wciąż jem niewystarczająca ilość kalorii, ale nie wiem co zrobić, żeby zmusić się do jedzenia bo po prostu robi mi się niedobrze jak jem gdy nie jestem głodna
@yawa: Właśnie mięśnie bardziej, dlatego nie chce budować masy na samym tłuszczu i cukrze. Ćwiczę mniej więcej 3-4 razy w tygodniu, białaczko tez pije po ćwiczeniach. Ale wciąż coś jest nie tak