Wpis z mikrobloga

Poszukuje systemu audio do domu - priorytetem jest stworzenie kina domowego opartego na projektorze + apple tv z możliwością odtwarzania pseudo atmosa, a w dalszej kolejności do innych pomieszczeń - łazienka, sypialnia.
Poza jakością dźwięku istotna jest dla mnie łatwość obsługi, parowania i rozszerzania systemu oraz możliwie ładny design. Przeglądając wykop, trafiłem na wpis Mirka @Sawpel (dziękuję za ten wpis), który ostatnio opisywał #sonos - wydaję się, że ten system spełnia wszystkie warunki, ale dla mnie przeciętnie atrakcyjny wizualnie. Przykładowo #harmankardon aura studio 3 jest śliczny, ale raczej nie spełnia reszty warunków.

Czy jest jakaś alternatywa dla Sonos, z lepszym designem, ale w cenie ~ 1000-2000zł za komponent?

#kinodomowe #soundbar #audio #airplay
  • 11
@pr0pr: zobacz na forum.audio.com.pl albo audiostereo.pl. Pytanie jest ciekawe, zatem lepiej by się tam znalazło niż w tym ścieku, gdzie za tydzień ktoś będzie pytał o to samo bo nie znajdzie Twojego pytania.
@ksiak: @arc_tic: @rybak17: dziękuje za odpowiedzi. Zapoznałem się z serią formation oraz mu-So - oba śliczne, ale coś mi nie pasowało, wiec zamówiłem na próbę Sonos beam gen 2 - tani i świeży (niedawno wszedł na rynek), oczywiście nie doczytałem wcześniej i beam obsługuje tylko earc, więc nie mogłem go skomunikować z projektorem - więc musiał wjechać „adapter” FeinTech VAX04101 za 700 z Amazon - co najważniejsze działa. Wiem,
@LosoweKontoLosowegoWykopowicza: dokupiłem 2x symfonisk z ikei jako surround i w zasadzie jestem zadowolony - spoko dźwięk, fajna konfiguracja, dobre opcje rozszerzania systemu. Wybieram się do ikei niedługo po lampkę Sonos do sypialni i może jeszcze obraz/głośnik kupię, bo jest na promocji.
+ cenie sobie asystenta Google - szkoda, ze nie po polsku, ale dużo korzystam.
@elektryczny_inwestor: hmm. Pamiętam, że podłączałem tego sonosa do TCL 55P605 z ARC i działał, ale nie mam pewności, czy przesyłał Atmosa. Nie do końca wiem też, jak wygląda sprawa z wieloma źródłami sygnału. Jakby były problemy, to zawsze zostaje Ci adapter FeinTech VAX04101.
Ja nadal jestem zadowolony z zestawu.
Jako ciekawostkę dodam, że na youtube są "hacki" jak połączyć suba firm trzecich do sonos poprzez głośnik Ikei.
Mi się nie chcę
@pr0pr: sub to cena z kosmosu. Ograniczę się do beama (może się uda wyrwać na jakiejś przecenie) plus 2 symfoniski. Podobno daje to ok wrażenia. Znalazłem tez jakiś post na reddicie i tam gościu podobna konfiguracje z miboxem miał i mu śmigało. Także we will see. Dzięki