Wpis z mikrobloga

Jak podajecie kotu tabletkę? Próbowałem mu wepchnąć do gardła ale kurna jakoś nie mam serca na to, tak się na mnie patrzył smutny i chciał się ratować.

Więc rozdusiłem i zalałem mlekiem.

Za miękki jestem na kota :(

#koty
  • 14
  • Odpowiedz
@K-S-:
Złap kota i otocz go lewym ramieniem tak, jak się trzyma niemowlę. Umieść palec wskazujący i kciuk prawej ręki po obu stronach pyska i naciśnij lekko trzymając tabletkę w pozostałych palcach prawej ręki. Gdy kot otworzy pysk wpuść tabletkę, pozwól kotu zamknąć pysk i przełknąć. Podnieś tabletkę z podłogi i wyciągnij kota spod tapczanu. Ponownie otocz kota lewym ramieniem i powtórz cały proces jeszcze raz.

Wyciągnij kota z sypialni i
  • Odpowiedz
@K-S-: u mnie szynki, kurczaki i inne pasztety nie dały rady, bo fujara wszystko zżerał a tabletkę wypluwał ;D ALE! od przeszło pół roku mam patent, który zdaje egzamin codziennie - najtańsze patyczki-smaczki dla kotów, z rossmanna albo lidla, musisz tylko na półce wymacać przez opakowanie, który smak jest najbardziej miękki. odrywasz mały kawałeczek i zaklejasz tym tabletkę jak plasteliną, podajesz kitku w formie zlepionej kuleczki, jedyne co u mnie zadziałało
  • Odpowiedz
@noot: spróbuje, tylko pierdzielony wszystko gryzie, nie ma do mnie zaufania.

@NoKappaSoldier73: kiedyś wkładałem w kiełbasę, to zjadł wszystko i zostawił pokruszone tabletki, trochę lepiej szło z gotowanym jajkiem
  • Odpowiedz
@K-S-: to ulep mu trzy tej samej wielkości kulki, najpierw daj bez tabletki, jak weźmie do gęby to od razu podstaw drugą z tabletką i zaraz potem trzecią - pustą. Z rozpędu powinien wsunąć wszystko i nie zauważyć :P
  • Odpowiedz
@K-S-: ja rozpuszczam tabletke/zawartosc kapsulki w bardzo malej ilosci wody i daje przez strzykawke. Tak mi polecila weterynarz i ta metoda sie sprawdza.
  • Odpowiedz
@RexFortune: tylko pytanie czy tego nie pogryzie, bo kiełbasę gryzł i wypluwał tabletkę

@empary: fajny patent, a co do strzykawki to czasami myślę czy zastrzyk nie byłby lepszą opcją, oboje byśmy to lepiej przeżyli ;)
  • Odpowiedz
@empary: tak ogarniam, ale jak kupowałem ten lek to weterynarz mówił że można jeszcze dać to jako zastrzyk

To była tabletka na odrobaczanie, raz na pół roku taką dostaje
  • Odpowiedz