Wpis z mikrobloga

nie ma sposobów na ominięcie nudy przez wieczność, wieczności nawet tak naprawdę nie da się wyobrazić bo nie jesteśmy w ten sposób zaprogramowani


@to_jest_chyba_kurcze_zart: Oczywiście, że są, w ciągu 30 sekund wymyśliłem choćby jeden sposób - reset pamięci co x lat.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Asd15:

Oczywiście, że są, w ciągu 30 sekund wymyśliłem choćby jeden sposób - reset pamięci co x lat.


Przecież to żaden sposób. Chodzi tutaj o ciągłość świadomości. Równie dobrze moglibyśmy mieć lobotomie, być na ogromnym, nieskończonym i potężnym haju narkotykowym czy w śpiączce. Tylko jaki to miałoby sens. A strach przed resetem byłby taki sam jak strach przed śmiercią.
@to_jest_chyba_kurcze_zart:

nie ma sposobów na ominięcie nudy przez wieczność, wieczności nawet tak naprawdę nie da się wyobrazić bo nie jesteśmy w ten sposób zaprogramowania


Uczucie nudy to tylko mechanizm zachodzący w naszym mózgu. Więc jak najbardziej istnieje możliwość usunięcia tego uczucia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TeBerry:

Uczucie nudy to tylko mechanizm zachodzący w naszym mózgu. Więc jak najbardziej istnieje możliwość usunięcia tego uczucia.


A czym jest właściwie nuda? Nie sądzę żeby był to "tylko" mechanizm jak widzenie czy słyszenie i że da się go ot tak "odkliknąć". Nawet te zmysły są bardzo skomplikowane i istnieją różne odstępstwa jak np. ślepowidzenie. A nuda? Bez niej prawdopodobnie przestalibyśmy funkcjonować, stracilibyśmy człowieczeństwo. Człowiek (i zresztą ogrom innych gatunków) woli
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Nie powiedziałem, że jest to prosty mechanizm. Choć zgodzę się, że można by tak to zinterpretować. Ale też nie jest aż tak skomplikowany jak uważasz. Aby usunąć te uczucie nie trzeba niczego odcinać. Do tego wystarczą środki psychoaktywne. Choć niekoniecznie narkotyki. U mnie uczucie nudy znacznie zmalało, jak zacząłem przyjmować leki na epilepsje. Pewnie efekt uboczny, lub coś w tym stylu.

Tak jak wyżej napisałem, równie dobrze moglibyśmy sobie odciąć
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TeBerry: polecam książkę Happy mózg, w bardzo prosty sposób opisane są tam różne reakcje zachodzące w mózgu, szczególnie dotyczące szczęścia, jednakże oparta o naprawdę obszerną bibliografię i wiedzę naukową, zresztą książkę napisał neurobiolog.