Wpis z mikrobloga

Polski obywatel egzystując sobie, emituje do atmosfery 8 ton CO2 rocznie.
Pasażer prywatnego odrzutowca emituje 6 ton na godzinę.
Leo leci uwiadamiać plebs, żeby ograniczało swój ślad węglowy, bo on wyrobił już normę za obywateli kilku państw.
Halo ludzie, the climate change is real!
Bądźmy odpowiedzialni!

#klimat #zmianyklimatu #ekologia #zielonylad #ekoterrorysci #swiat #hollywood #agenda2030
EkspertzNASA - Polski obywatel egzystując sobie, emituje do atmosfery 8 ton CO2 roczn...

źródło: comment_1634401579xXeAQkdp7ukG1iC8lOO2VU.jpg

Pobierz
  • 48
Zawszę się zastanawiałem nad sposobem naliczania, po dobrnięciu do źródła okazuje się że statystyki tę są gówno wartę bo opierają się na zużyciu paliw, więc nasz cały import z azji jest w tym wypadku bez emisyjny.


@mechaniczny_pomidor: To obczaj sobie badanie opisane i linkowane w tym threadzie:
https://mobile.twitter.com/DrSimEvans/status/1445275040816173059

Bierze pod uwagę to o czym piszesz i podobnie jak @Ekspert_z_NASA stwierdza że #!$%@? to zmienia, ale nie czytałem źródeł
smyl - > Zawszę się zastanawiałem nad sposobem naliczania, po dobrnięciu do źródła ok...

źródło: comment_1634407208s3kAbSSW68K5oElpW9pwZi.jpg

Pobierz
@mechaniczny_pomidor: jeden #!$%@?, chodzi o przybliżoną skalę. Nikt Ci dokładnie nie policzy ile jako zwykły szaraczek skonsumowałeś, wypierdziałeś i przepaliłeś.


I chcesz mi powiedzieć, że samolot emituje 6 ton spalin na godzinę? Ile musi ważyć paliwo samolotu który leci z Europy do USA? Miliard ton? Wam już mózgi wyżarlo od tego jadu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@uriel_ck: według tej stronki prywatne odrzutowce palą w większości od 200 do 600 galonów paliwa na godzinę, czyli pi razy drzwi do 2400 litrów paliwa na godzinę (je*ać jednostki imperialne). Z jednego litra paliwa powstaje ok 2,5 kg CO2, czyli spalenie 2400 litrów da równo 6000 kg CO2. Małe odrzutowce nie latają z Europy do USA, a duże palą od 3 do 6 kg paliwa na kilometr, to sobie policz, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@uriel_ck: dzizas krajst. To są efekty podejścia "szkoły uczą niepotrzebnych głupot, a nie życiowych rzeczy" XD paliwo to głównie węglowodory czyli kilka atomów węgla i wodoru w proporcjach masowych na oko 8-10:1. Jak to spalisz to dostajesz co2 i h2o (nie dym, dym to duże cząsteczki nie w pełni spalonego paliwa i domieszek). Masa wegla to 12, tlenu 16, do każdej cząsteczki węgla przyczepiają się 2 atomy tlenu, czyli z 12
Zwykla hipokryzja elit
Jestem ekologiczny,bo kupilem auto elektryczne/hybrydowe/innejakiejestmodneekologiczne.
Ale jak musze gdzies byc to korzystam z prywatnego odrzutowca zamiast z ekologicznego auta/tranportu zbiorowego.
jak w 2019 spadl tramsport lotniczy prawie do zera to nagle pogoda znormalniala ( ͡ ͜ʖ ͡) no ale goju to twoja wina bo palisz w piecu a nie samoloty ( jak boeing 747) emitujace po kilkanascie ton co2 na godzinę w gornych warstwach atmosfery


@Bajo-Jajo: człowieku, zdajesz sobie sprawę, że CO2 emitowane przez człowieka zostanie w atmosferze przez tysiące lat, o ile sami go sztucznie