Wpis z mikrobloga

Pozwoliłem sobie Was zebrać w jednym miejscu bo chciałbym zaczerpnąć informacji odnośnie GP Węgier na które chciałbym wybrać się w przyszłym roku:
Przede wszystkim kwestia biletów czyli kiedy kupiliście i gdzie? :) Opinie i strony są różne, a nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu bo mimo wszystko spore pieniądze wchodzą w grę. Wchodząc na stronę hungaroring.hu (która wygląda na oficjalną stronę toru) zostaję przekierowany na gpticketshop.hu, ale jest też zupełnie inna strona z dopiskiem .com i człowiek trochę głupieje w tym wszystkim. Gdyby cena była jednakowa to kupiłbym z oficjalnej strony F1, ale tam bilety nie są jeszcze dostępne, mimo że wydaje mi się że z początkiem weekendu były (¯_(ツ)_/¯) i tutaj nasuwa się następne pytanie. Dlaczego na "zewnętrznych" stronach bilety są już w sprzedaży a oficjalnie jeszcze nie? W tych czasach nie wysyłają już tych fajnych plastikowych plakietek w formie biletu na smyczy tylko jedynie do wydrukowania we własnym zakresie lub e-bilet?
Będę wyjeżdżał z okolic Krakowa więc samochód będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem (+- 5,5h drogi), ale rozumiem że w jakieś winiety itd muszę się zaopatrzyć?
W kwestii Covida było coś sprawdzane na miejscu lub na granicy?
Widze że jeśli chodzi o nocleg to nic wewnątrz toru nie wchodzi w grę tylko zwyczajnie szukać czegoś na booking i tyle? Wiadomo że standardy są różne, ale na jaki koszt powinienem się przygotować w sezonie?
Jesli chodzi o trybunę to początkowo za cel obrałem Gold 1 lub 3. Nigdy nie byłem na żadnym wyścigu i pomyślałem sobie że takie miejsce na prostej startowej byłoby całkiem fajne, chociaż czytając tag różnie Mirki piszą. Kumple z pracy byli dwa lata temu właśnie na tym GP + Trybunie Gold i chwalili sobie, ale wspominali coś na miejscu na jakiejś "polanie" czy innym pagórku z drzewami po drugiej stronie toru gdzie widok też był fajny a można było bardziej "odpocząć" i wychillować przy piwku. Jesteście w stanie coś polecić? Cena raczej nie gra roli bo zabieram też tatę na urodziny i będzie to nasz debiut z formułą na żywo.
Myślę że na ten moment to wszystko, najbardziej zależy mi na informacji odnośnie biletów, ale za każdą jedną nawet najmniejszą sugestię będę mega wdzięczny :)) #f1 #hungaroring
@zaxcer @Carbonara-Lover @Pirooz @SpalaczBenzyny @moxie @kusprzyk @kostertoster @bagi1 @mazaq1
  • 18
@XNiemcu:
1. gpticketshop.com, kupowałem jakoś w kwietniu chyba, trybuna Bronze 2
2. jeśli będziesz cisnął autostradami to tak, #wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale można też jechać drogami bocznymi tylko pewnie znacznie dłużej. Niemniej myślę, że autostrady się opłacają, jest chyba 5-7 dniowa winieta i na CZ i na SK i na HU więc luz. Dodatkowo SK i HU mają winiety elektroniczne - kupujesz przez neta,
Pirooz - @XNiemcu: 
1. gpticketshop.com, kupowałem jakoś w kwietniu chyba, trybuna B...

źródło: comment_1634467678RKV7oivW2lwUnvrPBNyHSd.jpg

Pobierz
@XNiemcu z winietami to jest tak że na jeden kraj kosztuje kolo 10e. Sprawdź sobie w Google trasę najszybszą przez autostrady i porównaj z opcją unikaj oplat. Będziesz widział ile oszczędzisz czasu i ile za to zapłacisz. Ja wolałem jednak jechać za friko. A jechałem w zasadzie przez Kraków także Ta sama trasa.
@XNiemcu:
Poprzednicy już się rozpisali, ale uzupełnię o swoje przemyślenia.
Opaskę MUSISZ założyć na miejscu wydawania. Jeżeli tego nie zrobisz to ktoś Cie przechwyci i sami Ci założą - wtedy robią to mega ciasno. Jeżeli jedziesz na cały weekend to musisz ją mieć od pt do nd, dlatego najlepiej zrobić to samemu luźno, tak aby dało sie ściągnąć ^^. Zerwana opaska = brak wejścia i trzeba znów jechać do punktu po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzieju41: Wołam jakbyś nie zauważył ( ͡° ͜ʖ ͡°) @SpalaczBenzyny: @Pirooz: @moxie: A jak płaciliście za bilet? Ceny wszędzie podane są w euro więc jakiś Revolut wchodzi w grę? Bo rozumiem że za całość płacę z góry? A w kwestii opasek to jakoś później dostanę informacje gdzie mam się udać, czy to są po prostu ogólnodostępne miejsca na Węgrzech? Nie bardzo wiem pod jaką
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kusprzyk: Winiety to jest coś na zasadzie bramki u Nas na autostradzie, tylko płaci się w formie naklejki lub elektronicznie? Więc jeśli nie chcę korzystać z autostrad żeby ominąć opłatę to mogę spokojnie jechać bocznymi i nie jest to na zasadzie: jazda gdziekolwiek po naszej zachodnio-południowej stronie = kupno winiet? Trasa w której omijam opłaty wychodzi mi trochę ponad pół godziny drogi więcej więc wcale nie jest źle ¯_(ツ)_/¯
@XNiemcu: No tak, płacisz za bilet od razu. Ja płaciłem kartą płatniczą PLN i mi przeliczyło po aktualnym kursie ale jak masz jakiegoś Revoluta to wiadomo że lepiej.
@XNiemcu: nope, sklep czasem trzeba było pogonić żeby odpowiedzieli na maila. Ale ogólnie obsługa przez cały okres lockdownu (kupowałem rok wcześniej, potem wyścigi odwołane i dopiero w 2021 pojechałem) czyli transfer z roku na rok, decyzja czy chcę kasę czy bilety była bezproblemowa. Ubezpieczenie jest od nie-odbycia się eventu czy jakichś innych sytuacji?