Wpis z mikrobloga

Moja dziewczyna ma duży dom w którym mieszka z rodzicami jest piętrowy. Ja też mam dom duży, się ja mógłbym go sprzedać. Mieszkamy od siebie 100 km i tak się zastanawiam czy nie sprzedać domu i nie kupić z moją przyszłą żoną mieszkania w mieście wojewódzkim.

U niej byśmy mieszkali, dom jest duży a piętro ma ok. 100 m2 i nic tam nie trzeba byłoby robić remontować itd., a to mieszkanie które kupilibyśmy z sprzedaży mojego domu byśmy traktowali jako inwestycję z opcją zamieszkania tam jakbyśmy dostali dobrą pracę w lokalizacji tego mieszkania. Co myślicie o tym Mirki?
#nieruchomosci #dom #ekonomia #mieszkanie
  • 22
@emerjot: no chłopaki wyżej piszą że mieszkanie z teściami to nie jest dobry pomysł. Może v rzeczywiście tak jest, ale dom jest bardzo duży i ta góra u nich ma 100m2 i wszystko już jest wykończone. Ile byśmy kasy zaoszczędzili plus za ten wynajem mieszkania byśmy zarobili np w 3 lata oo. 70 tys. To mieszkanie byśmy kupili za kasę że sprzedaży mojego domu, może by mi dorzuciła z 100 tysięcy
@LimuzynaMarzen:
rozważ to tak - czy gdyby panny nie było to czy wtedy byłby sens sprzedać ten dom i kupić mieszkanie w wojewódzkim?

jeżeli tak to jeżeli nie weżmiesz ślubu tylko kupisz mieszkanie 100% twoja własność, to jest szansa że nie będziesz tego żałował
@LimuzynaMarzen: to jest jedyny moment kiedy wolałbym kredyt i chomąto na szyję, niż sprzedaż majątku żeby tym finansować coś wspólnego. Wspólne oznacza wspólne zobowiązanie. Chyba, że notarialnie to tak rozpiszecie, że będzie okz ale podejrzewam że jak zaczniesz mówić o tym głośno, to żadnego ślubu ani mieszkania razem nie hedzieb
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: ja z pieniędzy ze sprzedaży domu kupiłbym mieszkanie, ewentualnie jakby brakło to dołożyła by mi że 120 tys., Ale też by mnie dopisali do domu który mają.

@LimuzynaMarzen: coś mi się nie spina, mieszkanie jest więcej warte od domu?
@LimuzynaMarzen: powiem tak. Pchasz się w rozwód z podziałem majątku
1. Mieszkanie w nie swoim domu. Będziesz miał tam max 25% udziału, a za remonty nikt ci nigdy nie odda
2. Wykładanie własnej gotówki na wspólne mieszkanie
3. Mieszkanie z teściami

To się nie uda stary. No ni #!$%@?. Zaufaj bardziej doświadczonym mirkom. Żona to nie rodzina niestety ( ͡° ͜ʖ ͡°)