Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki,
Trochę dla własnej korzyści, ale trochę też z ciekawości: czy jest w ogóle możliwe, by w dni robocze, w okolicach godziny 7:30 dojechać do centrum Białegostoku (ul. Kilińskiego) w miarę sprawnie, bez stania w korkach?
Jeżeli jest to możliwe to byłabym wdzięczna za wskazówki odnośnie przebiegu trasy, bo nic mi tak nie obrzydziło jazdy samochodem przez ostatnie dwa lata jak te poranne korki... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeżdżę do pracy DK8 (ewentualnie DK19 lub E67 - jak kto woli) od strony Augustowa i aktualnie moja trasa to Andersa, Wasilkowska, Sienkiewicza, Piłsudskiego.

Wiem, że dojazd do centrum miasta w godzinach szczytu bez ekstremalnych korków to pewnie mrzonka, ale może akurat ktoś zna jakieś tajne skróty i sztuczki magiczki. Będę bardzo wdzięczna! ()

#bialystok
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@katrixo: niestety o tej godziny są straszne korki i raczej marne szanse że zyskasz czasowo... Alternatywna trasa będzie 1) Andersa, Sosabowskiego, Piastowska, Branickiego ewentualnie 2) Andersa, Świętokrzyska, Sitarska, Piłsudskiego. Za jakiś czas na 1000-lecia PP ma być oddana nową kilkupasmowa droga, więc może ona poprawi sytuację w mieście :-)
PS najlepszym rozwiązaniem będzie wrzucenie do auta jakiejś fajnej playlisty z muzyką i niedenerwowanie się korkami ;-)
@b__g: Wiem właśnie. W okresie wakacyjnym było o wiele luźniej na mieście... Ja do szkoły jeździłam przez 10 lat autobusem jak i większość moich rówieśników i nie było wtedy takich korków. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak wyjadę wcześniej - w okolicach 7:10 - to bez problemu dojeżdżam w 15 max 20 minut. Ale nie potrzebuje być o 7:30 w pracy... XD

@Dziglipaf: To są trasy alternatywne,
@Dziglipaf: @lurker: na 1000-lecia PP nic się nie zmieni, dalej będzie jeden pas ruchu dla samochodów osobowych. Drugi, dobudowany będzie pasem BUS/elektryczne. Za to dojdzie całkiem sensowna (choć wąska) DDR łącząca centrum z obwodówką. Może być nawet trochę gorzej, bo w tej chwili na rondzie Faustyny skręty w lewo z Jurowieckiej i 1000-lecia w Poleską odbywają się z lewego pasa, a jazda prosto i w prawo jest prawego pasa, a
@katrixo: Ewentualnie spróbuj Świętokrzyska - Sopoćki - Sitarska - Bohaterów Getta i w lewo w Piłsudskiego. Tam się dość mocno korkuje od Sitarskiej do alei, ale korek stoi zazwyczaj na pasie do jazdy prosto w Częstochowską. Ty skręcając w lewo w aleję powinnaś ominąć wszystko to co stoi od przejazdu kolejowego do alei (przy założeniu że nie trafisz na nikogo kto będzie jechał lewym pasem do samego końca, a potem zablokuje
@klotz: Masz rację, będzie jeden pas dla PC, ale w końcu autobusy PRZESTANO ROBIĆ KORKI xD
Zaś DDR nie będzie łączyła z centrum, bo urwie się przed wiaduktem. Miasto zrezygnowało z przepustu rowerowego pod nim. Wiem, że wiesz, ale inni mogą myśleć, że będzie pięknie, a będzie jak zwykle ;)