Wpis z mikrobloga

KORONAWIRUS 2020 vs 2021

Porównanie analogicznych dni tygodnia dla roku 2020 i 2021.
Średnia 7-dniowa i dane dzienne dla nowych przypadków, zgonów, hospitalizacji i pozytywnych testów.

Tag do obserwowania lub czarnolistowania: #koronavs
Tabela Google Docs: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nwZL6610nglk9SQfqpUMMgRmMdaSTDvo-8vER4y6O5A/edit

#koronawirus #statystyka #koroniak21vs20
Matt_888 - KORONAWIRUS 2020 vs 2021

Porównanie analogicznych dni tygodnia dla roku...

źródło: comment_1634545966wpwlKcEBTiBFEVYEK3M87D.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Green81: ale wtedy byl problem z zapelnionymi szpitalami, jak sie zapelnia to bedzie lockdown, ale imho nie bedzie przepelnienia. szczepionka jakos super nie dziala, ale jednak o kilkanascie procent zmniejsza trafienie do szpitala (albo wirus w tym roku lzejszy)
  • Odpowiedz
@Green81: No dokładnie. Rok temu sam myślałem, że nie zamkną szkół ani biznesów, bo nie ma hajsu. Okazało się, że mają to po prostu w dupie.

@gharman: Ja też mam nadzieję, że nie będzie, z tych samych powodów. Ale tak jak @Matt_888 napisał, rząd nie działa logicznie, tylko chaotycznie i na łapu capu. Raz mówią, że nie będzie nic, potem wprowadzają jakieś strefy, potem przedziały, potem się w ogóle do
  • Odpowiedz
@Matt_888: Swoją drogą, zostały dwa tygodnie do końca miesiąca. Realne jest 5k w tym tygodniu i 8k w przyszłym. Podejrzewałem, że na początku listopada będzie 10 - 15 i to będzie szczyt, wydaje się to całkiem możliwe ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jamtojest2: co do wartosci to dokladnie tak samo obstawiam - w czwartek bedzie 5k, a w niedziele bedzie niedzielny rekord 5k.
natomiast co do lockdownu - teraz nie jest faza na straszenie covidem, tylko brakiem szczepionki, chca wszystkich przygotowac na standard z 3 dawka i kolejnymi
dlatego uwazam ze bedzie postep w paszportach covidovych i beda sezonowe lockdowny dla niezaszczepionych ale dla zaszczepionych nic nie zrobia bo inaczej nikt po 3
  • Odpowiedz
@gharman: No to jest prawda, jeżeli na tym etapie wyjdzie, że zaszczepienie nic nie daje i jest normalnie lockdown, to nie wiem co by miało ludzi przekonać do trzeciej dawki. W sumie to i tak nie wiem czy coś ich przekona, bo o ile wiem na ten moment brak naukowych dowodów na taką konieczność.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gharman: tak jak pisał @Matt_888 i @jamtojest2 w przypadku naszego rządu nie ma co polegać na logice, sami sobie zaprzeczają i nie wiedzą co robić. Dzisiaj powiedzą "a", a jutro "mama", bo tutaj nie ma żadnej logiki
  • Odpowiedz
@jamtojest2: @Green81: zgadzam sie, ale jestem pewien ze zachodnie kraje tez nie wprowadza full lockdownu niezaleznie jakie wyniki beda, to byl straszak rok temu, a w tym roku mamy kolejna faze - przyzwyczajenie do szczepionek. takze lockdown paszportowy jest realny, calkowity nie
@Matt_888:
  • Odpowiedz