Wpis z mikrobloga

Takie pytanie mam.
Czy gdybyś był na miejscu Kubicy, to czy byłoby ci wstyd, że sam unikasz płacenia podatków w Polsce ale pierwszy sięgasz po kasę Orlenu, kiedy ludzie muszą płacić ponad 6 zł/l na stacji? A to wszystko tylko po to żeby pojeździć sobie raz na jakiś czas.
#f1

Gdybym był Kubicą

  • Byłoby mi wstyd 28.8% (77)
  • 10zł za litr benzyny to nic, chce jeździć w F1 71.2% (190)

Oddanych głosów: 267

  • 27
@WypadlemZKajaka: kilka juanuf za wpis? Robert to wybitny kierowca, ceny paliw są niezależne od tego czy jeździ czy też nie, nie ma w tym nic dziwnego ze jako iż jest dalej najszybszym kierowcą w Polsce to jest nim zainteresowany duży sponsor. Czy ciemne masy zawsze muszą sobie znaleźć kozła ofiarnego gdyż jest to prostsze niż zrozumienie złożonych czynników ekonomicznych i politycznych?
@Kroledyp: Jeżeli ktoś dalej bredzi ze Orlen nie inwestuje w młodych kierowców to jest oderwany od rzeczywistości. W Polsce jest niska kultura motrosportu, trudno będzie znaleźć kierowcę który będzie na poziomie f1, a co dopiero na takim poziomie na jakim jeździł Robert. Natomiast szukają, jest program Saubera, mamy Tymka który jeszcze kilka lat temu miałby pewnie trudniej w rozwoju swojej kariery bez odpowiedniego wsparcia. Ja wiem ze tutaj chłopaka który jeździ
Wymień jednego polskiego kierowcę motorsportu z większymi osiągnięciami od Roberta (licząc wyłącznie te po wypadku z 2011)


@Gentleman_Adrian: na moment będę wyjątkowo poważny - twoje rozumowanie jest wadliwe (żeby już się nie pastwić i nie mówić, że argument jest inwalidą). Porównujesz Kubicę post. 2011, nazwijmy go Kubicą 2.0 tylko na tle Polski czyli kraju o bardzo ubogich tradycjach motorsportu. Gdyby takie samo rozumowanie zastosować gdzie indziej to musielibyśmy dojść do wniosku,
@WypadlemZKajaka: Pomijając heheszkowe dywagacje o cenie paliwa dodam od siebie, że Kubica nie zachowuje się jak beneficjent sporej pomocy otrzymanej dzięki wsparciu polskich kibiców. Jakby nie jego psychofani pamiętający dobrze lata 2007-2010, nie byłoby żadnego powrotu i Kubica dalej gniłby w jakichś podrzędnych rajdach. Może ma dużo wpływowych znajomych we Włoszech, czym lubi się chwalić na social mediach, ale jakoś nikt z nich nie załatwił mu wcześniej żadnej poważnej umowy sponsorskiej.
@barystoteles: to co ty próbujesz przedstawić tutaj jako kontrargument jest trochę zabawne i tyczy się właściwie wszystkiego gdzie oderwiemy silne słowo od kontekstu. Motorsport jest złożony, ma wiele serii i jak sam stwierdziłeś mamy ubogie tradycje. Natomiast nikt nie ma problemu aby nazwać Kajto, Kuliga, Bublewicza wybitnymi kierowcami, oczywiście w kontekście polskiego motorsportu (chciałbym sobie wyobrazic jak tlumaczysz w ten sam sposob laikowi ze nie sa, argumentujac to tymi nazwiskami z
@Gentleman_Adrian: Tutaj znowu muszę się odnieść.

Natomiast gdy sprecyzujesz ich karierę w f1, okaże się ze dostali się tam głównie za sprawą pieniędzy to juz raczej słowo wybitny na tle innych nazwisk nie będzie pasować


Mówimy o Kubicy po wypadku. Ten Kubica dostał się do F1 tylko dzięki pieniądzom i to w brzydkim stylu, bo obejmując fotel drugiego kierowcy w bankrutującym zespole.

prawie udało mu się wygrać Le Mans 24h, wygrał
Mówimy o Kubicy po wypadku. Ten Kubica dostał się do F1 tylko dzięki pieniądzom i to w brzydkim stylu, bo obejmując fotel drugiego kierowcy w bankrutującym zespole.


@smutny_kojot: Kubica po wypadku to również WRC 2, kilka wyścigów takich jak RST czy w mercedesie na mugello, elms, wec. To jest cały kontekst wypowiedzi, nie skupiałem się na f1.

Czytałem wielokrotnie i to chyba tylko na wykopie te zarzuty na temat tempa. Oglądałem
Chociaż jedno podium udało się zdobyć


@Gentleman_Adrian: Jeżeli oglądałeś ten wyścig, to pamiętasz w jakich okolicznościach. Ale zgoda, że przekroju sezonu w klienckim BMW nie miał zbyt wielkich szans na walkę.

A wracając do WEC czy zwłaszcza 24H Le Mans, to tak jak piszesz, czasy nie są tajemnicą. Tu niestety mam tylko rekordy, ale pamiętam, że podczas wyścigu zwłaszcza Chińczyk bardzo odjeżdżał na swoich stintach i dało się odczuć różnicę.
Pobierz smutnykojot - > Chociaż jedno podium udało się zdobyć

@GentlemanAdrian: Jeżeli ogl...
źródło: comment_1634559863l5LG9b5EvaFXqq3dysCjX2.jpg
@Gentleman_Adrian:
To, że w jakimś ELMS sobie radzi to spoko ale F1 to są po prostu o wiele lepsi kierowcy i tutaj nastąpiła weryfikacja.

Kubica miał możliwość pokazania swojego tempa w testach dla Renault (to nie polityka zdecydowała, że się nie dostał a słabe czasy hot lapów), miał kolejną możliwość w williamsie ale wybrali Sirotkina (też były doniesienia, że RK ma problemy z szybkim kółkiem ale najwygodniej też stwierdzić, że to