Wpis z mikrobloga

Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/6323431/proboszcz-pod-reke-z-lokalna-wladza/

Od kiedy nagłośniłem aferę w związku z fałszerstwem dokumentów na remont kościoła przez radnego PiS zacząłem bardziej interesować się tym jak bardzo miasto dba o interesy parafii. Okazuje się, że były już (od czerwca) proboszcz ma w mieście dużo do powiedzenia. Jednym z przykładów jest wybudowana kładka za 2 miliony złotych, która jest praktycznie nieużywana. W sieci wówczas pojawiło się kilka drwin, które twierdziły, że kładka powstała na życzenie proboszcza. Nic dziwnego, bo kierowana jest właśnie w stronę świątyni.
Inny przykład, miasto rok temu wydało 100 tysięcy złotych na promocję przez Górnik Łęczna, w którego zarządzie znajdują się były burmistrz i proboszcz, którzy od lat wzajemnie się wspierali. Dzięki agitacji mógł liczyć na zwiększone poparcie w wyborach.
Jeszcze lepsza rzecz. Pod koniec ubiegłego roku parafia chciała zakupić od miasta działkę pod rozbudowę cmentarza w zamian za schody prowadzące do kościoła, które miasto wyremontowałoby ze swoich pieniędzy.
Kościół rokrocznie może liczyć na dofinansowanie z budżetu. W tym roku na ten cel poszło 68 tysięcy złotych. To już kościół, czy instytucja finansowa? Pytanie oczywiście retoryczne.

#neuropa #bekazkatoli #polityka #bekazpisu #urzedasstory
Cukrzyk2000 - Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/6323431/proboszcz-pod-reke-z-loka...

źródło: comment_1634566131gzM3Uj36CNqdJ5itJVunqN.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000:

Jednym z przykładów jest wybudowana kładka za 2 miliony złotych


Nie masz jakiegoś zdjęcia może? Jestem niezmiernie ciekaw, jak wygląda kładka za 2 miliony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Dobrą robotę robisz, szanuję.
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: Dzięki. Jak mnie to #!$%@?, że można być takim bezczelnym, żeby mieć takie życzenia, jak owy proboszcz, za pieniądze ludzi, którzy muszą na nie ciężko pracować ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chociaż taki proboszcz może mieć o pracy nikłe pojęcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
czasami tędy przejeżdżam i ta kładka jest ewidentnie pod kościół. Jak uzasadnić kładkę nad ulicą gdzie 100m dalej jest przejście na którym auta jeżdżą 30h bo szybciej się nie da
  • Odpowiedz