Wpis z mikrobloga

To więcej niż miała jakakolwiek homologowana 125 2T.

Tak zmodzone moto porównywać do homologowanych? To już się porównaj do seryjnych nie homologowanych i nie będzie już tak łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No to ja Ci powiem że to cnc i dlatego uważam że ta moc to nie jest moc wyciągnięta z simsona.

Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że to nie robi różnicy (pic rel)?


@baba_by_sie_jednak_przydala: W tym miejscu jestem ciekaw jaką to może robić różnicę pomiędzy obróbką cnc a przeróbką odlewu?
Wiem że na cnc da się łatwiej poszerzyć miejsca pod łożyska dzięki temu zastosować trwalsze, ale reszta jak to się
No i do tego zmierzam, ktos kto zamawia kartery do 2t z cnc to pewnie ma policzone pod garnek


@baba_by_sie_jednak_przydala: A masz jakieś opracowania na temat prawidłowej wielkości komory korbowej do pojemności?
Bo tego tematu jeszcze nie zgłębiałem.
Jednak co do oryginalnej komory to tam jest na tyle ciasno że nie wiem czy pomiędzy odważnikiem a ścianą będzie 3mm.
Do Cylindra MTX trzeba zastosować wał o innej długości korby.
@mpetrumnigrum: Gdzieś tam mam jakieś pdfy o 2t ale uwalony po robo jestem i nie chce mi się szukać. No wiadomo że korba do wymiany, ale co za wał tam siedzi to nie wiem. Jak chcesz ogólnie posłuchać dobrze porobionych 2T to jedź w następnym roku do czech na Branną. W pl chyba ujebią wyścigi klasyków ale jakby nie #!$%@? to też jedź, weź wódkę i pogadaj z chłopakami w nocy.
Gdzieś tam mam jakieś pdfy o 2t ale uwalony po robo jestem i nie chce mi się szukać. No wiadomo że korba do wymiany, ale co za wał tam siedzi to nie wiem. Jak chcesz ogólnie posłuchać dobrze porobionych 2T to jedź w następnym roku do czech na Branną. W pl chyba ujebią wyścigi klasyków ale jakby nie #!$%@? to też jedź, weź wódkę i pogadaj z chłopakami w nocy. Tęgie głowy
@baba_by_sie_jednak_przydala: Hamownia pewnego tunera (który składał ten silnik) tyle wykazała.
Simson był na niej strojony jeśli chodzi o dobór dyszy w gaźniku i dobór odpowiedniego spawaka który nie będzie miał za wysokiej temperatury na oknie wydechowym. Ostatecznie stanęło na wyglądającym jak oryginał przerobionym tłumiku temperatura spadła do 580C.
106cm3
Dla mnie ważne było aby ciągle można było jeździć vmax i aby silnik przejechał co najmniej 10 000km.
Czy on ma 18KM