Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam pytanie do ekspertów, czyli do Was ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Planuje kupić #laptop - głównie do pracy - programowanko, nie jakieś hardcorowe, ale musi bez zająknięcia uciągnąć projekty dockerowe, czasem dość spore (haatfuu na magento) + w tle jakies photoshopy, kilkadziesiąt otwartych kart w Chromie, jakies odpalone youtuby, spotifaje i inne tego typu gówno.

Myślałem o zakupie nowego #apple #macbook na M1 Pro - wersję 14 calową z 10 rdzeniowym CPU i 32gb ramu.
Taki zestaw kosztuje niecałe 14k PLN.

Czy warto dopłacać 2k pln do tych 32gb ramu czy może podstawowe 16gb uciągnie to wszystko?
Korzystam teraz z MacBooka Pro z 2015 roku z 16gb i czasem jednak sie zamuli i dobija ten ram. Ale gdzieś czytałem, że jakoś te M1 lepiej zarządzają pamięcią + wiadomo, są szybsze.

btw. #docker działa już natywnie na tych M1 czy dalej są problemy/mulenie?

A może do tych 12-14k znajdę jakąś alternatywę wśród "normalnych" laptopów, tak by robił to co ma robić w pracy + po pracy gierki wyścigowe typu Asseto Corsa, Asseto Corsa Competizione, F1, Dirt, iRacing itp. w full detalach 4k?
(A może, chociaż wątpie - uciągnełoby coś te gry na 3 monitorach lub w chociaz low detalach VR?)

Dodam, że raczej nie chciałbym, żeby to była kobyła 17 calowa.

(stacjonara raczej odpada, czasami zdarza się pracować poza domem)

Dzięki z góry za pomoc!

#laptopy #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
@czarekfcb: czyli chcesz procek na innej architekturze, ale żeby działały 3 monitory, gierki w 4k, VR i dockery, do tego dużo softu w tle? :D

Nie chcesz za wiele? :D Docker działa, ale pamiętaj że to inna architektura niż to co w większości tutków i może niż masz "na produkcji", żebyś się nie zdziwił jak będziesz musiał szukać innych kontenerów niż do tej pory albo sam je budować. Sytuacja poprawia się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@annotate: jak dockery i gierki to 32GB i póki co wciąż chyba lepiej "normalny" lepek.
Luknij może na Razera albo Asusa. Coś z klasyków Dell albo HP też może być do rzeczy.
  • Odpowiedz