Wpis z mikrobloga

Takie pytanie trochę z działu co lepsze w #gryplanszowe
Bardzo lubimy #kakao, wykładanie tych kafelek jest rajcujące ale zawsze wkurza mnie to jak ta dżungla się trochę rozrośnie to gra się nagle kończy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I takie pytanie jak to jest w #carcassone jakbym przyje**ł z takiego big boxa to tam się tak buduje, że aż stołu zabraknie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Generalnie jak to carcassone wypada na tle kakao? Warto czy raczej jak ma się jedno to leiej odpuścić drugie?
Słyszałem, że carcassone strasznie proste, a to trochę na minus
#planszowki
  • 12
@non-serviam: ja uwielbiam Carcasonne - kupiłem kilkanaście planszówek ale tylko w Carcassonne mi się chce grać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gram sporo sam na komórce, mam też wersję PC. Żona nie przepada za grami niestety.... Polecam wypróbować
@non-serviam carcassone jest super. Jedna z niewielu gier, z którymi zaczynałem grać parę lat temu i w która nadal gram. Dodatki dodają nowe mechanizmy i meple, które mają inne działanie, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby dodać do gry tylko kafelki bez mepli i zasad., Wtedy plansza będzie większa, a kafli będzie bardzo dużo.
@non-serviam: Carcassonne jest generalnie ciekawsze niż Kakao.
Kakao miałem, ale wszystkim dość szybko się znudziło, bo było mocno powtarzalne, a do tego strategia wygrywająca (woda) jest zbyt oczywista, co zwiększa powtarzalność.
Carcassonne niestety jest też dość losowe i czasem raz za razem dostajesz głupie kafelki i nic nie poradzisz. Obowiązkowo gramy z wariantem, że każdy ma 2 kafle na ręce do wyboru do zagrania.
Na pewno czas rozgrywki i wielkość planszy
@bukimi: dzięki za polecenie, obczaję bo może całkiem w inne gry lepiej uderzyć

Kakao miałem, ale wszystkim dość szybko się znudziło, bo było mocno powtarzalne,


@bukimi: no coś w tym jest że po kilku grach myśli się o dodatkach ale słyszałem że carcassone mega proste jest?

mam Big Box ale nie gram z dodatkami -z wyłączeniem Rzeki. Najbardziej lubię wersję zimową. Z kilkoma dodatkami to mozna grac godzinę czy półtorej
@non-serviam: Jak celujesz w dodatki to tylko big box, tylko zobacz co jest w zestawie, bo są różne edycje.
Jak podejdzie to możesz dokupić inne.
Sama podstawa Carcassonne bez choćby 1 dodatku też niestety wychodzi bardzo krótko i trochę powtarzalnie.
Niemniej jednak jest więcej kombinowania niż w Kakao i tak. Nie powiedziałbym żeby było 'mega proste", choć poleca się to początkującym.

Jak chcesz coś bardziej zaawansowanego, a nadal w klimacie kafelków
Jak celujesz w dodatki to tylko big box, tylko zobacz co jest w zestawie, bo są różne edycje.


@bukimi: osz kurła tego to się nie spodziewałem
To carcassone to taki klasyk, że chyba trzeba spróbować ale te inny gry brzmią ciekawie, zbadam rynek i się rozejrzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe, że mówisz, że kakao prostsze jest, czytałem kiedyś inne opinie no