Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ryhu:

tu chodzi o samą słuszności akcji. Takie rzeczy powinny dziać się również w Polsce, przynajmniej w mniejszych miejscowościach, by zwiększyć świadomość społeczną


https://wegorzewo.policja.gov.pl/o18/aktualnosci/5586,Jestem-widoczny-Jestem-bezpieczny-policjanci-rozdaja-dzieciom-odblaski.html


Przecież co jakiś czas mamy takie akcje.

Powyższych przykładów jest całe mnóstwo. Sam owobiście dostałem ze 2lata temu opaskę na rękę.


@guzi: chodzi o częstotliwość takich akcji. Które nie tylko dzieją się na drodze ale w mediach.
  • Odpowiedz
@PMV_Norway pamiętam że jak w Polsce wprowadzili zakaz chodzenia bez odblasku w terenie niezabudowanym, to mój kolega został właśnie w takiej sytuacji zatrzymany przez policję jak wracał do domu po imprezie. Nie miał przy sobie dowodu więc dostał podwózke na chatę za darmo, odblask i chyba 30 zł mandatu.
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: ciągle zapominam, przypominam sobie "w trasie" - kiedyś chcę nakupować tych opasek odblasowych - one są zdaje się mega tanie hurtowo - i za każdym razem jak mijam jakiegoś jełopa na czarno w nocy to dawać taką opaskę

a dla odmiany nastroju:

mieszkam na podkarpackich niby-zadupiach, ale zauważyłem, że tutaj co najmniej 50% ludzi ma jakieś odblaski w nocy - dla mnie to mega wynik i jestem równie zdumiony co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzek: generalnie to tylko radość, że podnosi się świadomość spoleczna. Nawet jak jadę w okresie zimowym do Polski to w mieście i tak mam przy sobie jakoś odblask.
  • Odpowiedz
Takie rzeczy powinny dziać się również w Polsce, przynajmniej w mniejszych miejscowościach, by zwiększyć świadomość społeczną


@PMV_Norway: ależ dzieją się. Jakiś czas temu moja różowa dostała jakieś odblaski i taką podstawową lampkę na rower właśnie od policji.
  • Odpowiedz