Wpis z mikrobloga

A Wy co, dalej się zastanawiacie, czy miniświatełka w podbitce, czy z ziemi świecące na elewację, a może pasek RGB wzdłuż rynny? Nawet mi was nie żal, tak się teraz dom oświetla!

A na poważnie, wygląda na to, że od sąsiada dom filmowcy do zdjęć wynajęli, przed szóstą rano się zjeżdżać zaczęli, cała ulica zastawiona autami, oświetleniowcy zaś zamiast świecić małymi reflektorkami po prostu sobie poszli po całości :)

BTW, sąsiadka (inna) dla której przejezdność tej wąziutkiej ulicy i jej zastawianie czymkolwiek jest stałym powodem do #!$%@?, dziś chyba dostanie apopleksji :D

#oswietlenie #urzadzajzwykopem #budowadomu
Pobierz
źródło: comment_163480027363YWAOnvAJUNxA1DtK77uJ.jpg
  • 12
A na poważnie, wygląda na to, że od sąsiada dom filmowcy do zdjęć wynajęli, przed szóstą rano się zjeżdżać zaczęli, cała ulica zastawiona autami, oświetleniowcy zaś zamiast świecić małymi reflektorkami po prostu sobie poszli po całości :)


@Jarek_P: Ciekawe czy za zajęcie pasa drogowego zapłacili, i czy zgodę mają.
najlepsza ta 250kW do symulacji piorunów :D


@masqu88: która to, bo nie widzę, a moc mnie zaintrygowała :)

Ekipę filmową przy pracy widziałem już nie raz i ilość sprzętu mnie nie dziwi. Takiego kalibru oświetlenie jednak widzę po raz pierwszy, do tej pory raczej zawsze widziałem rozstawionych 15 reflektorów na stojakach.

Ciekawe czy za zajęcie pasa drogowego zapłacili, i czy zgodę mają.


@graf_zero: nie ma zakazu parkowania na tej ulicy,
Takiego kalibru oświetlenie jednak widzę po raz pierwszy, do tej pory raczej zawsze widziałem rozstawionych 15 reflektorów na stojakach.


@Jarek_P: Takie naświetlacze to już raczej standard na większości planów, we budynków wnętrzach zwłaszcza, tylko raczej stawia się to przy każdym oknie, więc tutaj chyba ogródek / patio kręcą i to raczej skromny setup.
Te stojaki, to raczej pachną jakimś paradokumentem, kręconym z partyzanta, których we Wrocławiu na pęczki, xD
i teraz operator, który zgodził się na podwieszanie lamp do zwyzki powinien stracić uprawnienia.


@soadfan: czemu? Serio pytam, bo lata temu, pracując w radioplanningu dość często wynajmowałem zwyżkę bądź duży dźwig samojezdny i do kosza na trytytkach (dużych!) mocowaliśmy anteny. Nigdy nikt nie protestował.
tylko raczej stawia się to przy każdym oknie, więc tutaj chyba ogródek / patio kręcą


@Warzywo: o właśnie - do tej pory widywałem właśnie takie sytuacje, gdzie duże reflektory (naświetlacze) stały na stojakach i świeciły w okna. W tym domu okna są jednak duże, więc może chcieli zrobić ładnie oświetlony po całości ogródek za oknem.
A i nie jest to Wrocław, centralna Polska here, ekipa widać z Wrocka przyjechała. Że też
@soadfan: no dobrze, ale jeśli podwieszony element nie jest "ciężarem", tylko waży wszystkiego o wiele mniej, niż człowiek w koszu (moje anteny miały może z 5kg każda, wieszałem po dwie, tako naświetlacz jak tutaj nie wiem, ile waży, ale to jest LED więc pewnie nie jest to też szczególnie ciężkie), to też? I jest to faktycznie naruszenie przepisów (jakich?) grożące utratą uprawnień, czy jedynie zalecenie producenta zwyżki podobne pierdylionom innych umieszczanych