Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy są leki, które pomogą zwalczyć kompulsuwne objadanie się?
Nie jestem głodna ale lubię jeść. Lubię się nazrec.
Przytylam z 63 do 125 kg.
Na dietach wytrzymuje z tydzień. Dietach od dietetyków.
Myślę że leki by mi pomogły chociaż na początku zapanować nad głodem psychicznym, nawykiem etc.
#kompulsywneobjadanie #psychiatria #leki #dieta #grubas #jedzenie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6173d4f4820612000addcda7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: niewiele można poradzić nie znając dokładniejszych okoliczności, ale psychoterapia na pewno wskazana. polecam tez wizytę u endokrynologa, badania… są leki stosowane w leczeniu otyłości, tak jak wyżej ktoś pisał analogi GLP-1 (podawane podskórnie) i inhibitory DPP-4 (doustne). Hamują głód, zwiększają uczucie sytości, hamują apetyt, ale trzeba pamiętać ze bez deficytu kalorycznego to żadne leki nie pomogą. Polecam bardzo znaleźć w okolicy psychodietetyka, podejście do diety uwzględniające aspekty psychiki jest mega
@Spikesword: ja biorę metforminę od pół roku i nie zauważyłam żadnych działań niepożądanych, a już na pewno nie to co opisujesz XD każdy reaguje inaczej, może powinieneś zmienić lek na inny doustny lek przeciwcukrzycowy jeżeli zle się czujesz po metforminie… rozmawiałeś o tym z lekarzem?
Jest taki zawód jak psychodietetyk, właśnie dla osób, u których problem z jedzeniem leży raczej w psychice i jedzeniu emocjonalnym dla przykładu. Ponoć pomaga.
A leki są, na przykład Mysimba (można od endokrynologa dostać receptę). Ale to koszt ponad 400 zł na miesiąc.
BiednaBaba: Najlepiej oczywiście iść do psychologa, bo najprawdopodobniej kompulsywne objadanie się jest spowodowane jakimiś problemami psychicznymi, ale można zastosować pewną sztuczkę: możesz objadać się warzywami. Jeśli lubisz podjadać między posiłkami, to miej pod ręką np. marchewkę. Jeśli na kolacje chcesz zjeść dużo, to polecam "warzywa na patelnię". To jest 450 gramów jedzenia, więc powinno napchać żołądek, a mają tylko 270 kcal. Tylko nie lej za dużo tłuszczu, bo 1 gram tłuszczu