Wpis z mikrobloga

W ogóle to rozwala mnie polski Internet jeśli chodzi o sytuację w Chinach. XD Mnie znalezienie głupiej informacji o bardziej szczegółowej strukturze zadłużenia zajmuje 3 godziny i dalej prawie nic nie wiem. A polski twitter radośnie wrzuca sobie do DeepL jakiś news agencji Xinhua XD no i reasumuje, że jest w pytę. Chiny, moi drodzy, to zamordystyczny, komunistyczny kur...dołek, w którym istnieją np. obozy koncentracyjne i pochrzaniony system reputacji społecznej. Oni zarządzają tym krajem jakby grali w RTS-a. Trzeba będzie poświęcić parę mln obywateli - no problemo. A jak już będzie jakiś scenariusz wyjścia kosztem zachodnich koroporacji to nie będą się zastanawiali nawet minutę. "Chiński rząd na to i tamto nie pozwoli" - lol, nie przenoście zachodnich wartości do Chińskiej Republiki Ludowej.

#nieruchomosci #gielda #chiny #evergrande #ekonomia #gospodarka #takaprawda
  • 7
Trzeba będzie poświęcić parę mln obywateli


@mickpl: jak masz ich 1400 mln to co roku umiera ci jakiś 1% czyli 14 mln, czyli co 3 lata znika populacja Polski. Poświęcenie tego procenta dla polepszenia życia ogółu to nie jest zły pomysł. Inna sprawa że żeby rządzić taką liczba ludzi trzeba ich trzymać za mordy bo inaczej zapanuje wojna domowa.
Oni zarządzają tym krajem jakby grali w RTS-a.


@mickpl: Na zachodzie jest tak tamo, inna sprawa, ze graja w 5 gier jednocześnie i dopiero budują platforme która scali to wszystko w MMO RTS jaki jest w chinach.