Wpis z mikrobloga

Ma edukację za darmo z podatków gdzie w wielu państwach trzeba normalnie płacić ale mało, #!$%@? mało dajcie jej więc


@Aiseq: Jeśli ktoś ma w rodzinie niewysokie dochody (a progi nie są na aż tak bardzo niskim poziomie) to można dostać stypendium socjalne. Poza tym stypendium dla 10% najlepszych studentów jak się komuś chce uczyć. Wybitni mogą jeszcze jakieś inne pro stypendia uzyskiwać. Miałem na studiach znajomych, którzy łącznie dostawali stypendia
@Logan00: niech cipcia bierze kredyt studencki, niech rodzice na nią kładą, albo niech #!$%@? do roboty.
Niektórym się w dupach poprzewracało, wieczne daj, daj, do roboty to też lewe, nic się nie chce robić, czekać najlepiej na gotowe.
Niech ogłoszenie na roksie da. Hajsu będzie miała jak lodu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Logan00: a to przypadkiem rodziców od tego się nie ma? Tzn mają obowiązek utrzymać was do 26 roku życia jeśli się uczycie. Jeśli mają z tym problem to jest dostępna pomoc socjalna. Zanim zaczniesz narzekać zapoznaj się z prawami xD
@Negard: nawet lepiej. jest coś takiego jak Stypednium socjalne - niezależne od wyników w nauce. W dawnych latach studenckich miałem takiego kolegę co to ciągnął, choć nie miał wydatków mieszkaniowych i jeździł chyba najlepszym autem na całym roku, taki był cwany.
@Logan00: jest stypendium naukowe, jest stypendium socjalne. zawsze tez mozna wziac kredyt studencki. ja cale studia pracowalam i dalam rade, mgr na 4,5 zdany. mialam tez znajomych, ktorzy wyjezdzali w wakacje na jakies zbiory czy magazyn i zyli z zaoszczedzonej kasy.
@SchwererGustav: na socjalne wystarczy, ze rodzic pracuje za granica, a drugi za minimalna lub wcale. albo ludzie zmieniali zameldowanie na adres babci i tez dostawali, bo babcia ma niska emeryture. mialam takie przypadki na studiach, dostawali 800 zl miesiecznie socjalnego.
odpowiedz


@Logan00: jeśli szkoły wyższe uznawane byłyby za elitarne ośrodki edukacji gdzie przyjmuje się jedynie wybitne jednostki to jak najbardziej byłbym za takim rozwiązaniem. Niestety w dzisiejszych czasach dobrze wiemy jaki jest poziom uniwerków więc pancia niech lepiej ubiera czapeczkę i mundurek i robi triple z maczom.